ראש מועצת שומרון לשליח טראמפ: "בוא לשומרון להבין את המציאות" - 0404
צילום: מועצה אזורית שומרון

ראש מועצת שומרון לשליח טראמפ: "בוא לשומרון להבין את המציאות"

אבי ברקוביץ', השליח המיוחד של הנשיא טראמפ למזרח התיכון, נחת במהלך סוף השבוע בישראל לטובת קיום פגישות לקידום תכנית המאה של הנשיא טראמפ.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון פנה אליו היום (ראשון) והזמין אותו לביקור בשומרון – דווקא בישובים העלולים להיות "ישובים מבודדים" בתכנית: "לפני שאתה נפגש עם ראש הממשלה והצוות הישראלי, בוא לשומרון לראות בעיניים, להיפגש עם האנשים ולהבין את המציאות לאשורה. בוא לאלון מורה ופגוש את האנשים, תראה את קבר יוסף, את הר גריזים, הר הברכה, את מזבח יהושע בהר עיבל. תעלה לגבעות איתמר ותראה את שלושת הימים ממקום אחד. תצפה בהר החרמון מהישוב יצהר, ותפגוש את תושבי מבוא דותן וחרמש הנפלאים המתגוררים מעל עמק דותן התנ"כי.

אשמח מאוד לארח אותך לסיור ולהכיר לך באופן בלתי אמצעי את השטח. חשוב לי להדגיש כי האחריות לקביעת עובדות בכל תחום, ובוודאי בקביעת הריבונות בישראל נתונה אך ורק לממשלת ישראל וזו סמכותה. ובאותה מידה חשוב לי לומר כי אנו מכבדים את הנשיא דונלד טראמפ, הנשיא הכי טוב לישראל במשך כל שנות קיומה, וגם אתה ידוע כאוהב ישראל גדול, אבל לצורך קביעת עמדה "אין לדיין אלא מה שעיניו רואות".

דגן הוסיף כי אמנם הממשל האמריקאי איננו הדיין כי "הדיין" הינה ממשלת ישראל, אבל גם כממשל ידידותי ואוהד שנמצא בקשר קרוב עם מדינת ישראל: "חשוב כי גם אתה תתנהל כדיין ותבוא לראות את השטח. אתה מייצג ממשל אוהד שבא כדי לקבוע את עמדת הממשל האמריקאי בנושא, ולצורך קביעת העמדה צריך לפגוש את השטח. כאן ערש התנ"ך אותו הזכיר הנשיא טראמפ בנאומו כשורש הזיקה היהודית למולדתו ביהודה ושומרון. כיהודי מאמין אתה בוודאי מכיר את הפסוקים המדברים על אלוקים שירד בכבודו ובעצמו לראות את מגדל בבל לפני שחרץ את דינו.

אמנם כאן, כפי שאתה בוודאי יודע אנו רחוקים מאוד מהתיאור של מגדל בבל, וכאמור קביעת המדיניות שלנו היא אך ורק בידי ממשלת ישראל בירושלים. ממשל טראמפ האוהד חשוב לנו, ובכל שעה שתרצה, נשמח לארח אותך ולהכיר לך את המקומות והאנשים עליהם מדברים בעולם כולו".

בסיום דבריו הדגיש דגן כי הציבור בישראל בחר בנתניהו 3 פעמם רציפות על הטיקט המדיני של ריבונות מלאה על ישובי יו"ש. לא ריבונות סמלית, ולא חלקיקי ריבונות: הציבור בישראל מצפה לריבונות מלאה עוד השבוע כפי שהתחייב נתניהו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]