מתוכנן ומתוזמן | ציטוטי אמיר השכל מהעבר: "עלינו להסלים את המאבק, מוכן לשלם את המחיר" - 0404
מתוכנן ומתוזמן | ציטוטי אמיר השכל מהעבר: פלאש 90

מתוכנן ומתוזמן | ציטוטי אמיר השכל מהעבר: "עלינו להסלים את המאבק, מוכן לשלם את המחיר"

בסוף השבוע האחרון הגיעו מפגיני שמאל לסביבת בית ראש הממשלה בירושלים, וחסמו את הכביש בניגוד להנחיות המשטרה. ביניהם היה תא"ל במיל' אמיר השכל, שתועד חוסם את הכביש תוך כדי שהוא נושא על כתפו מייצג בדמות צוללת.

חלק מהמפגינים שנכחו בהפגנה קראו: "ככה עושים מלחמה", "זוהי מלחמת אזרחות", "לא עוד נחמדים", "לא הפגנה: מרי אזרחי", ו-"תרדו לכביש". לאחר הפרת הסדר השכל עוכב לחקירה, ובהמשך הורה בית משפט למשטרה לשחררו ללא כל תנאים מגבילים בטענה כי פעל במסגרת "הזכות להפגין, שהיא זכות יסוד".

אלא שדבריו הקודמים של השכל מעידים כי פעולותיו היו מתוכננות, במטרה להיעצר בכדי לייצר הד תקשורתי, והוא אף לא פעם קרא "להסלים את המאבק" לשם כך. מהפעיל החברתי מוטי קסטל, אשר שמר צילומי מסך קודמים בהם התבטא השכל בצורה זו, נמסר: "זה הכל היה מתוכנן, זה מעיד על הכוונה שלו. הוא קשר כבר את עצמו באזיקים לשער מעון רה"מ, ולשער משרד החוץ, וביצע עוד שלל פרובוקציות. הם כל הזמן אומרים וצודקים – שהתמונות הללו ממנפות להם את המחאה".

בקבוצת הפייסבוק "מחאת היחידים" כתב השכל עוד ב-11 באפריל: "חזרתי הבייתה עם גרון ניחר ולא מקורונה ותחושת החמצה. הלקח שלי מהמחאה הבוקר שאי אפשר להמשיך להיות 'ילדים טובים', אם היינו עומדים מול הבית של גנץ עשרה אנשים נחושים שלא מוכנים לזוז משם, גם במחיר מעצר, המחאה שלנו הייתה אפקטיבית יותר ומקבלת הד. עלינו להסלים את המאבק ויש לכך מחיר, אני מוכן לשלם את המחיר".

מוטי קסטל

על מעצרו הגיבו אמש בליכוד: "התקשורת לא אמרה דבר על מעצרה המזעזע של פעילת הימין שפי פז, או על מעצרם של פעילי ימין רבים אחרים בהפגנות ימין.

פתאום כשפעיל שמאל נעצר כשהוא מפר את החוק וחוסם כביש בהפגנת שמאל שמאורגנת על ידי אהוד ברק, חברו ושותפו של הפדופיל המורשע ג׳פרי אפשטיין, התקשורת הופכת את זה לפסטיבל תקשורתי כדי לעודד את ההפגנות נגד הליכוד בהנהגת נתניהו. לא מפתיע כשכל זה קורה כשהליכוד נמצא בשיא של תמיכה בכל סקר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]