למרות הקורונה: גם השנה התקיים חידון התנ"ך והמורשת של גוש עציון - 0404
למרות הקורונה: גם השנה התקיים חידון התנ יואב שלוסברג, מנכ"ל חברת החידון והחוויה

למרות הקורונה: גם השנה התקיים חידון התנ"ך והמורשת של גוש עציון

חידון תנ"ך ומורשת גוש עציון התקיים היום (ראשון), בשנה השנייה ברציפות. על אף המורכבות ובצל הגבלות הקורונה – החליטה המועצה כן לקיים את החידון שנערך באולם הספורט של גוש עציון, בהתאם להנחיות. את החידון הפיק יואב שלוסברג, מנכ"ל חברת החידון והחוויה.

ד"ר אבשלום קור, המנחה הקבוע של חידוני התנ"ך העולמי, הנחה גם השנה את החידון בו השתתפו תלמידי ותלמידות מרחבי מוסדות החינוך של הגוש. כ-30 מתמודדים נטלו חלק באירוע שהועבר בשידור ישיר בזום.

מעבר לשאלות בתנ"ך עסק החידון במורשת של האזור במטרה לצייד את ילדי הגוש בערכים ובחיבור נוסף אל חבלי מולדת ואל הסיפור של תקומת המדינה והשיבה לגוש עציון. בסופה של תחרות מותחת ניצח איתן גלידאי תלמיד אורות עציון, סגניו הם יונתן כהנא אף הוא תלמיד בי"ס אורות עציון ואייל שבות מבי"ס "ראשית" שהגיע למקום השלישי.

שלמה נאמן, ראש המועצה האזורית גוש עציון שבא לברך ולחוד שאלה למתמודדים, אמר: "ימים אלו הם ימי החלת הריבונות על חבלי ארצנו. הריבונות היא קודם כל ולפני הכל הסרת סימני השאלה על העתיד של עם ישראל באזור. הסיבה היחידה שהגענו עד הלום וסימני השאלה עדיין מרחפים על השייכות של יהודה ושומרון היא ניתוק מהשורשים.

חידון התנ"ך והמורשת – הוא אחד הכלים שלנו להבטיח שהדור הבא יהיה דור בטוח בעצמו ובתפקידו במשימת ישוב הארץ וחיבור לארץ. חזק ונתחזק בעד עמנו ובעד ערי אלוקינו. זכינו גם שיואב שלוסברג מחבר ומפיק חידוני התנ"ך הוא תושב גוש עציון וחתן תנ"ך בעצמו- שיזם והפיק גם את החידון הזה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]