חבר מועצת העיר רמלה נגד ראש העיר: "לא מחליפים שמות רחובות לשמות ערביים, בעיר יהודית" - 0404
חבר מועצת העיר רמלה נגד ראש העיר: פייסבוק, הראל שהם

חבר מועצת העיר רמלה נגד ראש העיר: "לא מחליפים שמות רחובות לשמות ערביים, בעיר יהודית"

הראל שהם, חבר מועצת העיר רמלה מטעם רשימת הבית היהודי, הודיע היום (ראשון) כי מחר תעלה לאישור החלטת ראש העיר, לשינוי שמות רחובות בעיר לשמות ערביים. עד לרגע זה, למרות הדברים שפרסם חבר המועצה, הוא לא קיבל תמיכה לתלונתו מאף נציג בכנסת ממפלגת ימינה.

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב שהם: "חברים יקרים, בושה גדולה יותר מזו כנראה שאין! בישיבת מועצת העיר מחר, תעלה לאישור החלטת ראש העיר על שינוי שמות הרחובות: תכ"א ותכ"ב לשמות ערביים: אום כולתום ומוחמד עבד-והב.

כן, גם אני לא מאמין למה שאני קורא. כחלק ממכירת החיסול של העיר וכתוצאה ממחוייבותו לשותפיו מהמגזר הערבי, החליט ראש העיר לשנות את השמות בהחלטה תקדימית לשמות ערביים. זו הפרה בוטה של הסטטוס קוו שהנהלת העיר לדורותיה התנגדה לה במשך שנים אבל בקדנציה הנוכחית – התחושה היא שהכל מותר.

מה כל כך קשה להבין? לא מחליפים לשמות ערביים בעיר יהודית! אין יותר ברור מזה. לא רק זה. מדובר בשניים שלצד כישרונם המוזיקלי, מעולם לא הסתירו את שינאתם לישראל ("להרוג את היהודים", "אקח רובה ואשחרר את פלסטין" – הם רק חלק מאמירות ומילות שיריהם).

הרחובות המדוברים נמצאים בשכונת "הגטו" (מאחורי האיצטדיון) בה גרים בין היתר תושבים יהודים, פועלים בתי כנסת (אחד מהם חידשנו לפני 6 שנים), מוסדות חינוך ומידי שנה מצטרפות עוד ועוד משפחות כחלק מהמאמץ שלנו להחזיר את השכונה לימי גדולתה.

אני קורא לכולם להצטרף אליי ולמנוע את הביזיון הזה. אני קורא לכם, חברי הנהלת העיר היהודיים, להתעלות מעל השיקולים הפוליטיים ולהתנגד נחרצות לשינוי השמות. גם למשמעת קואליציונית – יש גבול. והיום הוא נחצה. שנזכה להחזרת השפיות לעיר ולחידוש העמידה היהודית האיתנה. בע"ה עלה נעלה!".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]