בני ינאי – מפיקוד להובלה חברתית - 0404
בני ינאי – מפיקוד להובלה חברתית freepik

בני ינאי – מפיקוד להובלה חברתית

החברה הישראלית בורכה משחר קיומה באנשי ציבור וצבא איכותיים ביותר בתפקידי מפתח. הצבא עצמו מצליח להצמיח במשך השנים אנשים בעלי יכולות גבוהות שמונעים מתוך ערכים של תרומה לחברה ונאמנות רבה למדינה. השירות הצבאי מעמת את המפקדים עם אתגרים רבים – הקשורים גם למשימות הצבאיות וגם לתחומים של ניהול כוח אדם ולחינוך של הפקודים הצעירים יותר.

הניסיון הפיקודי מעצב במידה רבה את האופי של מי שנושא בתפקידים אלו. את היכולות שנרכשו בצבא מיישמים מפקדים רבים בעשייה אזרחית וחברתית ענפה בכל התחומים.

אחד מאותם מפקדים איכותיים שהתעצבו בצבא ומביאים את היכולות שלהם לשלל תפקידים במגזר הציבורי במדינה הוא בני ינאי.  

ההיסטוריה האישית של בני ינאי

בני ינאי הוא איש צבא וחברה ששירת שנים רבות בתפקידי מפתח בצה"ל וכיום הוא עוסק בעשייה ציבורית ענפה, שמבוססת על הניסיון רב השנים שצבר. בני הוא אלוף משנה במילואים שכיהן בתפקידו האחרון בצבא כסגן מפקד אוגדה. לפני כן ביצע תפקידים פיקודיים רבים, כולל תפקידים בכירים בפיקוד צפון וכשבע שנים כמג"ד של יחידה מיוחדת.

מעבר לניסיון הצבאי והפיקודי העשיר שלו, בני ינאי השלים תואר ראשון ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות בעולם המימון. את עולם הערכים שלו הוא מביא לתפקידים ניהוליים רבים שמילא בהצלחה. בין היתר, הוא כיהן כראש אגף מנהל ולוגיסטיקה ברשות להסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב. בתפקיד זה הוא היה אחראי על כל נושא כוח האדם והלוגיסטיקה ברשות זו. בני גם מילא תפקידים בכירים לפני כן במשרד האוצר ובהנהלת רשות המסים בירושלים.

בני ינאי  עשייה חברתית ענפה

מכיוון שעולם הערכים שעליו התחנך בצבא כולל דאגה לחברה הישראלית ותחושת אחריות כלפי כל המגזרים השונים, בני ינאי עוסק כל השנים בפעילות חברתית ענפה. זאת מתוך תחושה שסולידריות חברתית היא מרכיב מהותי בקומה של חברה בריאה ומתפקדת. החברה הישראלית מורכבת גם מאנשים הזקוקים לעזרה ולתמיכה, וחלק מהתפקיד של אנשים המעורבים בעשייה ציבורית הוא דאגה לאותן שכבות חלשות ומוחלשות.

בין הפעילויות שבני ינאי ניהל בתחומים האלו היו עבודה למען שיקום בתי קשישים עניים בנתניה, פעילות במחלקה האונקולוגית בבית החולים תל השומר ופעילות רבה למען העיר שדרות, בייחוד בזמנים בהם העיר ידעה התקפות של טילים ששוגרו מעזה.

מי שמחפש מידע נוסף על בני ינאי, ישמח לשמוע שהוא משמש גם כמנטור לחיים לחיילים בודדים, וכי הוא מביא את הניסיון העשיר שלו בהצלחה לכל תפקיד אותו הוא מבצע.  

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]