יוסי דגן: "ההפרד ומשול לא יצלח" - 0404
יוסי דגן: שריה דיאמנט

יוסי דגן: "ההפרד ומשול לא יצלח"

שעות לפני הכרזת טראמפ הצפויה היום, בו יודיע נשיא ארה"ב מה מתווה הריבונות בו מוכנה ארה"ב לתמוך, תוקף ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, את הנסיונות של גורמים פוליטים בכירים כדבריו לייצר "הפרד ומשול" בין ראשי הרשויות ביו"ש, ולגרום לכל אחד מהם "לרוץ כדי לקבל ריבונות על שטחו".

בכך מתייחס דגן לחשש בימים האחרונים ולשמועות שהופצו, בדבר שתי אפשרויות. האחת ידועה : השארת ישובים מבודדים. והאפשרות השנייה: ריבונות "סמלית" על מספר איזורים וכל השאר רק בשלב ב'. המשמעות לדברי דגן היא "מסמוס הריבונות" וריבונות "ישראבלוף" מכיוון שלדבריו כולם מבינים שמה שיוגדר כשלב ב' לא יקרה בעשרות השנים הקרובות.

יוסי דגן: "לצערי אנחנו עדים בימים האחרונים לניסיונות תמוהים ומכוערים של גורמים פוליטיים לייצר הפרד ומשול ולגרום לכל ראש מועצה ביו"ש לרוץ כדי לקבל ריבונות על שטחו. אני מודיע כאן ועכשיו: הדבר הזה לא יצלח. "לא נקבל ריבונות "ישראבלוף" ולא נסיונות "הפרד ומשול" תמוהים שאינם מכבדים את מי שמנסה לייצר אותם.

אני חושש מאוד. אנחנו נמצאים בזמנים היסטוריים שבהם מנהיגים כמו רוה"מ נתניהו צריכים לקבל החלטות היסטוריות. אני חושש מהצגה, מריבונות "סמלית" – כולם מבינים שכשאומרים "שלב א' ושלב ב' ששלב ב' לא יקרה בשנים הקרובות" , או לא פחות גרוע – ממפת ריבונות שיוצרת מפת נסיגה שמוציאה החוצה 19 ישובים, למעלה מ-20,000 תושבים, פי 4 מגוש קטיף, ובעצם ליצר התנתקות שניה. יש לנו ברית עם נתניהו, אני מצפה מנתניהו לשמור על הברית הזו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]