ארבעה מאסרי עולם נגזרו על המחבל שרצח שני חיילים ותינוק - 0404
ארבעה מאסרי עולם נגזרו על המחבל שרצח שני חיילים ותינוק PIXABAY

ארבעה מאסרי עולם נגזרו על המחבל שרצח שני חיילים ותינוק

בית המשפט הצבאי ביהודה גזר היום (רביעי) על המחבל עאצם ברגותי, ארבעה מאסרי עולם מצטברים. כמו כן הופעל במצטבר מאסר מותנה בן שלוש שנים שהוטל על המחבל בשל הרשעה קודמת. בנוסף, הוא חויב לשלם פיצויים בסך כולל של מיליוני שקלים לפצועים ולמשפחות הנרצחים. 

ברגותי הורשע כבר בחודש נובמבר 2019, בהתאם להודאתו, בשורה ארוכה של עבירות חמורות, וביניהן שלוש עבירות של גרימת מוות בכוונה, המקבילה לעבירת רצח, וניסיונות לעבור עבירה זו.

ביום 9 בדצמבר 2018, ביצע המחבל, יחד עם אחיו, את פיגוע הירי בצומת עפרה, בו נרצח התינוק עמיעד ישראל איש-רן ז"ל ונפצעו נוספים. ארבעה ימים לאחר מכן, ביום 13 בדצמבר 2018, ביצע המחבל את פיגוע הירי בצומת גבעת אסף, בו נפלו הלוחמים סמל-ראשון יובל מור-יוסף ז"ל וסמל יוסף כהן ז"ל, ונפצעו לוחם ואזרחית נוספים. ביתו של המחבל נהרס על ידי כוחות הביטחון ביום 7 במרץ 2019.

מצה"ל נמסר: "צה"ל ימשיך לפעול בנחישות נגד גורמי הטרור באיו"ש, ויפעל למצות את הדין בחומרה עם כל מי שיבצע פעולות טרור. צה"ל משתתף בכאבן של המשפחות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]