ראש מועצת שומרון: "מסמוס של הריבונות עשוי לפרק את המחנה הלאומי" - 0404
ראש מועצת שומרון: ניסים לב

ראש מועצת שומרון: "מסמוס של הריבונות עשוי לפרק את המחנה הלאומי"

שעות לפני ההתכנסות של הנשיא דונלד טראמפ עם ג'רארד קושניר, דיוויד פרידמן, וגורמים נוספים בנושא הריבונות; הדגיש הבוקר (רביעי) יוסי דגן, ראש מועצת שומרון, כי הוא חושש שאם החלת הריבונות לא תתממש במלואה; המחנה הלאומי יתפרק.

דגן קרא לרה"מ בנימין נתניהו להחיל מיד ריבונות על כל שטחי יו"ש, ולפעול כמו מנהיגי העבר בן גוריון, בגין ואשכול שלא חיכו לאישור של האמריקאים: "אני חושש מאוד, אנחנו נמצאים בזמנים היסטוריים שבהם מנהיגים כמו רה"מ נתניהו צריכים לקבל החלטות היסטוריות.

אני חושש מהצגה, מריבונות סמלית, או לא פחות גרוע – ממפת ריבונות שיוצרת מפת נסיגה שמוציאה החוצה 19 ישובים, למעלה מ-20,000 תושבים, פי 4 מגוש קטיף, ובעצם ליצר התנתקות שנייה. יש לנו ברית עם נתניהו, אני מצפה מנתניהו לשמור על הברית הזו.

אני אומר בחשש, הדבר היחיד שעלול לפרק כרגע את המחנה הלאומי הוא מסמוס של הריבונות, ריבונות ישראבלוף – או הפיכת המהלך לכזה שמותיר 19 ישובים מבודדים; ואני כאיש המחנה הלאומי וכתומך של נתניהו – חושש מפספוס הריבונות שיביא לפירוק המחנה הלאומי ולאיבוד השלטון.

אני פועל זה 7 שנים על הבאת נושא הריבונות עם חברים נוספים להבאת הריבונות. אמרו שזה הזוי. והנה אנחנו כאן. אדוני ראש הממשלה: חזק ואמץ – על הריבונות. ובאותה מידה: אני דורש לעמוד בתוקף ולתקן את המפה המסוכנת".

מועצה אזורית שומרון, ובראשה יוסי דגן, יצאה לפני כחודש וחצי בקמפיין בדרישה להחלת ריבונות ללא הכרה במדינה "פלסטינית" וללא השארת ישובים מבודדים: "המאבק הביא לכך שנושא ההכרה במדינה "פלסטינית" ירד מהפרק וכעת ממשיכה המועצה במאבק נגד השארת ישובים מבודדים, ונגד החלת ריבונות "סמלית" שתייצר מפת נסיגה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]