בית חולים הדסה החל טיפול ניסיוני בחיסון פאסיבי לקורונה - 0404
בית חולים הדסה החל טיפול ניסיוני בחיסון פאסיבי לקורונה אבי חיון

בית חולים הדסה החל טיפול ניסיוני בחיסון פאסיבי לקורונה

בית החולים הדסה הפך היום (שלישי) לראשון בעולם שהתחיל טיפול בחיסון פסיבי על ידי נסיוב של*IgG ל -19 -COVID.

המרכז הרפואי הדסה התחיל כבר לפני חודשיים לאסוף פלזמות עשירות בנוגדנים מחולי קורונה שהחלימו, במטרה לייצר מהן טיפול עבור חולים קשים.
הפלזמות שנאספו מן המחלימים עובדו על ידי חברת קמהדע בקיבוץ בית קמה בנגב לנסיוב המבוסס על נוגדני igg לשם טיפול בחולי קורונה קשים.

יצויין כי המיזם היום פועל באישור משרד הבריאות ובשיתוף עם מגן דוד אדום, זאת לאחר שבמשך תקופה ארוכה מאוד המתינו בהדסה לאישור פעולה ממנכ״ל משרד הבריאות העוזב, אבל המשיכו באיסוף הדגימות עד להכנת הנסיוב, מתוך אמונה בצדקת הדרך והתוצאה של הצלת חיי אדם.

חברת קמהדע הינה הראשונה בעולם שהשלימה ייצור מנת IgG ל- COVID 19, צעד שמעורר עניין בינלאומי נרחב!

היום בשעות הערב ניתנה בהדסה מנת החיסון הפסיבי הראשונה בעולם לחולה במצב קשה מאוד – צעירה עם מחלת רקע אשר תוצאות בדיקות הסי טי שלה מדגימות ריאות לבנות לגמרי, וכל דרכי הטיפול המקובלות – לרבות אקמו, לא השפיעו על מצבה.

מספר שעות לאחר קבלת הנסיוב- נראה כי מצבה של החולה, המטופלת ביחידה לטיפול נמרץ לחולי קורונה מתייצב ומעורר אופטימיות זהירה.

מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין:״אנו מחזיקים אצבעות להצלחת הטיפול בחולה הקשה, אשר באופן מאוד לא מפתיע מגיע מבית החולים הדסה, הממשיך לפעול כחלוץ לפני המחנה. צוותי בית החולים, לרבות אנשי בנק הדם ומערך דוגמי הפלזמה ואנשי המעבדות, פעלו רבות לשם הצלחת המיזם, והחיסון שניתן היום רק מחזק את אותה נחישות בה כולם פועלים בהדסה. אני מבקש להודות לכל מי שלקח חלק במבצע המורכב הזה בהדסה ומחוץ לה״. (בתמונה: מנכ"ל הדסה, זאב רוטשטיין)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]