גנץ על ה"פלסטינים": "אם הם לנצח יגידו 'לא' על הכל - נאלץ להתקדם בלעדיהם" - 0404
גנץ על ה עדינה ולמן, דוברות הכנסת

גנץ על ה"פלסטינים": "אם הם לנצח יגידו 'לא' על הכל – נאלץ להתקדם בלעדיהם"

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, התייחס היום (שלישי) לסוגיית החלת הריבונות ביהודה ושומרון.

לדברי גנץ: "אנחנו חייבים שמדינת ישראל תהיה בטוחה, יהודית ודמוקרטית, ופורחת כלכלית, ואת הנוסחה הזו צריך לתרגם למושגים מעשיים של מה עושים ומה לא עושים. הנוסחה המורכבת, אבל הנוסחה האחראית ביותר היא ברוח התוכנית של טראמפ, שמה שטוב בעיני זה שהיא פעם ראשונה מסתכלת באופן ריאלי על המציאות בשטח.

אנחנו צריכים לא רק לנהל את הסכסוך אלא גם לעצב אותו. נפעל להקטין ככל האפשר את הסכנה של הפיכתה של מדינת ישראל למדינה דו לאומית לצד שמירה על ביטחון המדינה, תוך דיון הדוק עם ארצות הברית ומדינות העולם והפלשתינים ככל שירצו להיות גם חלק מהשיח. לא נמשיך לחכות לפלסטינים. אם הם לנצח יגידו 'לא' על הכל אז נאלץ להתקדם בלעדיהם.

יש מספר עקרונות שהצגתי ואני מוביל: לא ניקח פלסטינים לתוך שטחנו, לא נפגע בזכויות אדם ובזכות התנועה, נפעל בתיאום עם כל מדינות האזור שאנחנו בקשר איתן, לא נסכן את הסכמי השלום ונקיים תהליך סדור – מול הצבא, גורמי ביטחון ומדיניות ובקבינט. אנחנו מעורבים ומשפיעים עמוק בעניין הזה". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]