השר פרץ: "אעלה מול ראש הממשלה דרישה לבנות בעטרות" - 0404
השר פרץ:

השר פרץ: "אעלה מול ראש הממשלה דרישה לבנות בעטרות"

על רקע התקדמות תכנית המאה של הנשיא טראמפ, סייר היום (שלישי) שר ירושלים ומורשת, רפי פרץ, באזור התעשייה עטרות ובמה שהיה בעבר שדה התעופה. לשר התלוו אנשי משרדו ואייל חיימובסקי מנכ״ל הרל״י.

השר פרץ אמר במהלך הסיור: ״אנחנו נמצאים כאן בשדה התעופה עטרות. לומדים את צפון ירושלים, רואים את הפוטנציאל הגדול כאן לבנייה ודיור. יחד עם השותפים עיריית ירושלים והרל״י. הכוונה לאשר כאן כ- 10,000 יחידות דיור ובזה לעזור למצוקת הדיור בירושלים ולקבוע כאן את האחיזה הצפונית בירושלים שמחויבת מאוד מאוד. חייבים לבנות בירושלים. בכל ירושלים. אני מתכוון בימים הקרובים להעלות מול ראש הממשלה נתניהו דרישה לבנות בעטרות המחוזית – ריבונות צריכה להיות במעשים – הגיע הזמן להפקיד את התכנית בועדה המחוזית״.

השר סיפר על זכרונותיו משדה התעופה כטייס בחיל האוויר ועל חלומו לשקם אותו חזרה לשדה תעופה פעיל: ״חייב לומר באופן אישי, אני סוגר פה מעגל של הרבה שנות טיסה, טסתי כאן ונחתתי בשדה הזה עשרות פעמים. מודה שיש לי חלום שנמשיך לטוס כאן לצד השכונה הזו״.

קודם לכן ביקר השר בשכונת בית חנינא ובכפר העברי יחד עם חבר הלח״י המפורסם עזרא יכין וחברי עמותת ״חיים בירושלים״ המתגוררים שם. על גג בית השיבא קיבל השר סקירה היסטורית על המקום ובסיום הפגישה אמר השר פרץ כי ינחה את גורמי המקצוע במשרד לבנות תכנית עבודה שבסופה יוקם מרכז מורשת לכפר העברי.

השר הוסיף: ״סיפור הכפר חשוב בדיוק כמו גוש עציון ועל הציבור להכיר את מה שהתחולל כאן. המשרד שלנו בשת״פ עם העירייה נסייע בהקמה של מרכז כזה״.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]