אדלשטיין: "נודיע על אזורים מוגבלים, לא נגיע לסגר טוטאלי" - 0404
אדלשטיין:

אדלשטיין: "נודיע על אזורים מוגבלים, לא נגיע לסגר טוטאלי"

על רקע העלייה הנרחבת בתחלואת הקורונה, שר הבריאות יולי אדלשטיין קיים היום (שלישי) תדרוך מיוחד, בו קרא לשמירה על הנחיות משרד הבריאות, והתייחס להחלטת הקבינט להגביר את האכיפה של המגבלות.

במהלך התדרוך אמר השר: "רק אתמול קבינט הקורונה דן בתרחישי ייחוס של מה קורנה במידה ולא נצליח לעצור את המספרים – נהיה בחורף בגל קשה של חולים קשים ומונשמים. אנשים שומעים על תוספת מיטות וחושבים שצריך לנסוע לאיקאה ולרכוש מיטה – ולא שמדובר על מיטות מיוחדות לחולים קשים בקורונה. מדובר במיטה עם המון ציוד נלווה, צורך במקום מבודד שיאפשר טיפול בחולים תוך הימנעות מפגיעה בצוות החולים. אנחנו נערכים לתרחישים הקשים, בתקווה ותפילה שלא יבואו, וגם עושים בכל יום.

ברור לכולנו שהמשימה העיקרית היא לשטח את העקומה מחדש, שעולה בכל יום. כדי לעשות זאת הגדלנו את מספר הבדיקות, קיצרנו את קבלת התשובות, ואנחנו קולטים תקנים חדשים לעובדי מעבדות נוספים. אבל גם אחרי כל זה, אני רוצה לומר שהתהליך וודאי מורכב יותר מכך – עלינו לאתר את האנשים ולהכשיר אותם. זו משימה שאנחנו חייבים לעמוד בה. כולי תקווה שכבר שבוע הבא נראה את התוצאות ובמינימום האטה בקצב הנדבקים – אם נוכל לקטוע את שרשרת ההדבקה, נוכל להשפיע על העקומה.

המשימה שלנו דורשת גם טיפול כלל ארצי, כולל הסברה ואכיפה. אני יודע שלא כולם אוהבים את זה, אבהל התשובה לאלה ששואלים למה קנס על המסכה או שמירת מרחק היא פשוטה: תשמרו על הכללים, ולא יהיה קנס. חוץ מזה יש קריטריונים שקבענו במשרד הבריאות לאזורים 'כתומים' או אדומים. יכול להיות שנודיע היום על אזורים מוגבלים, אני מבקש מכל התושבים לקבל את זה בהבנה: זה לצורך טיפול בתושבים וקטיעת שרשרת ההדבקה. לא נגיע לסגר צבאי טוטאלי, אולי לסגר נושם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]