נציג היועמ"ש ב-2016: "הוצאות מעון רה"מ אינן הכנסה החייבת במס" - 0404
נציג היועמ

נציג היועמ"ש ב-2016: "הוצאות מעון רה"מ אינן הכנסה החייבת במס"

בדיון בוועדת הכספים הוצג היום (שלישי) מסמך החושף את עמדת היועמ"ש על בקשת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקבלת הטבות מס. עו"ד אורן פונו, נציג היועץ המשפטי לממשלה, כתב במסמך בשנת 2016: "הוצאות המעון הפרטי של ראש הממשלה אינן בגדר הכנסה החייבת במס".

מ"מ מנכ"ל משרד רה"מ, רונן פרץ, אמר היום בוועדת כספים: "וועדת הכספים החליטה כבר ב-1982 שהמדינה תחזיק את מעון ראש הממשלה מחוץ לירושלים. מ-1982 עד 2017 מעולם לא יצאה דרישה לאף ראש ממשלה לשלם מס. גם רשות המיסים אמרה זאת. ב-2017 בעקבות עתירה לבג"ץ, נקבע שצריך להבהיר את הדברים, ואכן הכנסת התכנסה וקבעה שראש הממשלה מושווה לנשיא המדינה ולא צריך לשלם מיסים על טובות הנאה שמקבל.

אנחנו נמצאים כאן היום בגלל פקיד שומה שהחליט בניגוד לחוק לדרוש מראש הממשלה מס על השנים 2013-2017. לא דרשו מס מכל ראש ממשלה אחר בתולדות המדינה.ההחלטה למסות את נתניהו הייתה החלטה פרסונלית. אין לזה הצדקה וזה לא קרה כלפי אף ראש ממשלה אחר".

מצ"ב המסמך, בו מפורטים דבריו של נציג היועץ המשפטי הממשלה:

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]