בשורה לסטודנטים: אושרה תכנית סיוע בהיקף 100 מיליון ש"ח - 0404
בשורה לסטודנטים: אושרה תכנית סיוע בהיקף 100 מיליון ש דוברות הכנסת

בשורה לסטודנטים: אושרה תכנית סיוע בהיקף 100 מיליון ש"ח

הבוקר (שלישי) הושקה תכנית סיוע כלכלית בסך של 100 מיליון שקלים, שתוענק לסטודנטים הנזקקים לסיוע בעקבות משבר הקורונה. התכנית אושרה בתום מו"מ בין משרד האוצר, משרד ההשכלה הגבוהה ומשאבי המים, ות"ת, מפעל הפיס והתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית ואגודות הסטודנטים.

התכנית תאגם משאבים מכלל הגורמים השותפים, על מנת לסייע לסטודנטים שנפגעו כלכלית כתוצאה ממשבר הקורונה; לצלוח את המשבר ולהימנע מנשירה מלימודיהם האקדמיים.

עיקרי התכנית:

– הגדלת תקציב קרן הסיוע לסטודנטים: בשנה"ל תש"פ נמצאו זכאים כ-12,000 סטודנטים, מתוך כ-44,000 מגישי בקשות. כעת, במסגרת התכנית, יוענקו כ-10,000 מלגות נוספות. יודגש, כי במסגרת קרן הסיוע, יחולקו מלגות גם לסטודנטים הלומדים במוסדות שלא מתוקצבים.

– הקמת קרן מלגות ייעודית לכלל הסטודנטים בישראל שנפגעו כלכלית עקב בשל המשבר על ידי מפעל הפיס: במסגרת קרן זו יוענקו מלגות לאלפי סטודנטים בעבור שעות התנדבות לקהילה במסגרת תכנית "ביה"ס של החופש הגדול" בחסות מפעל הפיס והרשויות המקומיות. יודגש, כי גם במסגרת קרן מלגות זו, יחולקו מלגות גם לסטודנטים הלומדים במוסדות שלא מתוקצבים.

– סיוע לסטודנטים דרך המוסדות האקדמיים: מענה משלים לזה שכבר ניתן במוסדות האקדמיים בתחילת המשבר. במסגרת זו יינתן סיוע נוסף לסטודנטים עם קשיים כלכליים, לרבות סטודנטים המתגוררים במעונות, סטודנטים בעלי פוטנציאל נשירה וסטודנטים המתקשים בלימודיהם.

השר להשכלה גבוהה ומשלימה, זאב אלקין: "המתווה שגיבשנו במסגרת השולחן העגול ביחד עם התאחדות הסטודנטים, מפעל הפיס ומשרד האוצר יאפשר לעשרות אלפי סטודנטים לעמוד על הרגליים ולאפשר להם להתרכז בעיקר – במבחנים הקרבים ובסיום הסמסטר.

אני רוצה להודות לשר האוצר ישראל כ"ץ, ליו"ר מפעל הפיס אביגדור יצחקי, ויו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס אשר נרתמו למהלך ובחשיבה יצירתית הצלחנו להביא לסטודנטים סיוע משמעותי. כפי שאמרתי בעבר אני רואה את עצמי גם כשר הסטודנטים ומי שאחראי להשמיע את קולם בממשלה. אמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם התאחדות הסטודנטים ולסייע במה שאפשר".

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "תוכנית הסיוע לסטודנטים היא בשורה גדולה לציבור הסטודנטים שהם דור העתיד של מדינת ישראל . לאחר שקיימתי פגישה עם נציגי הסטודנטים ודנו בבעיות שאיתם מתמודדים הסטודנטים במדינת ישראל החלטתי לפעול מיידית בנושא יחד עם שר ההשכלה הגבוהה והשותפים הנוספים. מתווה הסיוע שגובש על סך כ-100 מיליון ש"ח הוא חסר תקדים ויוכל לסייע רבות לסטודנטים בהתמודדות עם השלכות משבר הקורונה. אני מברך על שיתוף הפעולה של הגורמים בגיבוש מתווה זה.

אמשיך לפעול בעוצמה ובאחריות מול האתגרים הרבים, לעודד תעסוקה ולהוביל את המשק והכלכלה לצמיחה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]