אושר בקריאה ראשונה: הארכת הוראת השעה המסדירה את החיוב בבידוד - 0404
אושר בקריאה ראשונה: הארכת הוראת השעה המסדירה את החיוב בבידוד גדעון שרון, דוברות הכנסת

אושר בקריאה ראשונה: הארכת הוראת השעה המסדירה את החיוב בבידוד

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה ראשונה את הצעת חוק להארכת תוקפן של תקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש) (בידוד במקום לבידוד מטעם המדינה), התש"ף-2020. 22 תמכו בהצעה, 1 התנגד ועל כן היא תועבר לוועדת הקורונה להמשך דיון.

הוצע לקבוע כי תוקפן של תקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש) (בידוד במקום לבידוד מטעם המדינה), התש"ף–2020, יוארך ב-45 ימים, וזאת כדי לאפשר את המשך תחולתן של ההוראות הקבועות בהן עד להשלמת הליך החקיקה והכניסה לתוקף של חוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (בידוד במקום לבידוד מטעם המדינה וצווי סגירה מינהליים) (הוראת שעה), התש"ף–2020.

תקנות שעת חירום אלה קובעות הוראות בדבר המקרים שבהם חוזרים מחו"ל או אזרחים שלגביהם נקבע שהיו במגע הדוק עם חולה, יחויבו בשהייה בבידוד במקום לבידוד מטעם המדינה, במטרה לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה, ולשמור על בריאות הציבור בישראל.

בדברי ההסבר נכתב: "תקנות הבידוד מסדירות את האפשרות לפיקוח הדוק יותר על חוזרים מחוץ לארץ ועל אנשים שנדרשים להימצא בבידוד ולא יכולים לקיים את תנאי הבידוד במלואם בבית מגוריהם, זאת על ידי חיובם, בשהייה במקום לבידוד מטעם המדינה, קרי במקום המיועד לבידוד שהוא מלון או אכסניה שנקבעו בידי המדינה ובמימונה, והסדרת המקרים שבהם גורם מהגורמים המפורטים בתקנות הבידוד יורה לחוזר או לאדם הנדרש להימצא בבידוד, לשהות במקום לבידוד מטעם המדינה.

לצד זאת, נקבעו בתקנות הבידוד הסדרים בדבר הספקת המזון וחומרי הניקיון למקום בידוד כאמור, השגה וביקורת שיפוטית על החלטות הגורמים המוסמכים לפי תקנות הבידוד, ענישה בשל הפרת הוראות הבידוד, וסמכויות נלוות לשם אכיפת התקנות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]