אושר סופית: יוארך תוקף תקנות החירום להגבלת פעילות בעקבות הקורונה - 0404
אושר סופית: יוארך תוקף תקנות החירום להגבלת פעילות בעקבות הקורונה עדינה ולמן, דוברות הכנסת

אושר סופית: יוארך תוקף תקנות החירום להגבלת פעילות בעקבות הקורונה

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להארכת תוקפן של תקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש – הגבלת פעילות), התש"ף-2020.

הצעת החוק מחליפה את התקנות שהותקנו בידי הממשלה ביום כ"ה באדר התש"ף (21 במרס 2020). עפ"י הצעת החוק החדשה, נקבעו למשך 45 יום הוראות שמטרתן צמצום התפשטות נגיף הקורונה ומניעת הדבקה בנגיף באמצעות מגבלות שונות שמטרתן ריחוק חברתי. התקנות בחוק החדש מסדירות את התנאים לפעילותם של מקומות הפתוחים לציבור, מסחר ועסקי בילוי ופנאי במטרה לצמצם את סיכון ההדבקה במקומות אלה.

נוסף על כך התקנות מגבילות את פעילותם של מקומות ועסקים שבהם מתרחשת התקהלות משמעותית ומתקיים לגביהם חשש לבריאות הציבור כגון מקומות עבודה, גני שעשועים, מקוואות ועוד. כמו כן, התקנות קובעות כללי התנהגות במרחב הציבורי, במקומות עבודה ועוד.

בדברי ההסבר נכתב: "בהעדר יכולת לפנות לכנסת בתאריך התקנת התקנות, ובשים לב לצורך החיוני והדחוף להתאים את המגבלות השונות למצב התחלואה ולנסיבות התפשטות הנגיף בישראל כדי להגן על בריאות הציבור, נאלצה הממשלה להשתמש בכלי של תקנות שעת חירום.

בימים אלה מקדמת הממשלה את הצעת חוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה כדי להקנות לממשלה את הסמכויות הנדרשות להמשך ההתמודדות עם נגיף הקורונה, בחקיקה ראשית. חוק זה ייתן לממשלה את הכלים המתאימים להתמודדות כאמור, בין השאר, במקום תקנות הגבלת פעילות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]