המשפחות השכולות לבג"ץ: "הורו לממשלה לקיים את חוק קיזוז משכורות המחבלים מכספי הרשות" - 0404
המשפחות השכולות לבג שלמה מור, 0404

המשפחות השכולות לבג"ץ: "הורו לממשלה לקיים את חוק קיזוז משכורות המחבלים מכספי הרשות"

משפחות שכולות, ארגון לביא, אם תרצו וארגונים נוספים הגישו היום (שני) עתירה לבג"ץ, בה דרשו כי יורה לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, לשר הביטחון בנימין גנץ ולקבינט המדיני-ביטחוני; לקיים את הוראות החוק להקפאת כספים ששילמה הרשות בזיקה לטרור, מהכספים המועברים אליה מממשלת ישראל.

על פי החוק, שנחקק לפני כשנתיים, על הממשלה לקזז מידי שנה מהכספים המועברים לרשות – את כלל הכספים אשר משלמת הרשות למחבלים ולמשפחותיהם.

בעתירה צוין: "הרשות לא עשתה שימוש ראוי בכספים אלה. ניחא השחיתות, אך הרשות, למרות הצהרותיה בדבר נטישת דרך הטרור, משך שנים שילמה שכר ומענקים למחבלים ובני משפחתיהם בגין מעשי טרור שביצעו. אופן התשלום והסכומים היו בזיקה הדוקה למידת החומרה של מעשה הטרור שביצע מחבל מקבל הכספים.

תשלום הכספים אלה הפך את הטרור נגד יהודים לעסק משתלם ולמקור פרנסה בעבור ערבים תושבי יהודה ושומרון. השחיתות של הנהגת הרשות, מונופוליזציה של המשק של הרשות והיעדר פיתוח כלכלי שנבע מכך הפכו את הטרור, בגינו נכונה לשלם הרשות כסף למבצעיו, לדרך פרנסה בעבור ערבים ביהודה ושומרון".

מארגון לביא, הפועל למען זכויות האזרח בישראל, נמסר: "אזרחי ישראל לא ישלימו עם החרפה של העברת כספים למימון משכורות הטרור למחבלים, חובתה של ממשלת ישראל למנוע מהרשות לתגמל את רוצחי היהודים ולהקפיא את הכספים המיועדים למשכורות הטרור למחבלים".

מירב והרצל חג'אג מסרו בשם פורום בוחרים בחיים, משפחות שכולות ונפגעי איבה: "על ממשלת ישראל לקיים את חובתה המוסרית ולקזז את הכספים המשולמים לרוצחי ילדנו ויקירנו. בכדי למנוע את הפיגוע הבא ולעצור את המצב שבו מחבלים רוצחים הם שיאני השכר ברשות. מצב בו שווה לרצוח ישראלים".

עו"ד יצחק בם, המייצג את העותרים: "לצערי, שר הביטחון והקבינט פשוט מצפצפים על החוק של הכנסת ומסכלים את הקפאת הכספים. מצער, שדווקא מי שתפקידם להגן על אזרחי ישראל מפני הטרור הערבי נותנים בעקיפין יד למימון ולעידוד הטרור הזה".

עו"ד יותם אייל מהפורום המשפטי הוסיף: "מדינת ישראל עוברת על חוקיה שלה בשביל לתמוך במבקשים לפגוע בה, מדובר בצעד לא חוקי, לא תקין מנהלית ובעיקר לא מוסרי, שחותר תחת ההרתעה של מדינת ישראל".

שי מימון מיוזמי החוק, ושותף לעתירה, מסר: "ביוני 2015 נרצח מלאכי רוזנפלד שנסע עימי ברכב, ואני נפצעתי מארבעה כדורים. הנשק נקנה בכספי הדמים שהרשות העבירה למחבל בעקבות מעורבותו הקודמת ברצח יהודים. (משוחרר עסקת שליט). מאז, נכנסתי יחד עם חבריי למאבק נגד כספי הטרור, ואחרי דרך חתחתים העברנו את חוק הקיזוז.

בשנת 2019 החוק הופעל. אך בשנת 2020 הקבינט לא התכנס כדי לאשר את כספי הקיזוז, על פי דוח משרד הביטחון שהוגש, כמתחייב בחוק. אין מילים לתאר את אוזלת היד והחידלון בהשלמה עם העברת הכספים לטרור, ועם הקלות הבלתי נסבלת של ממשלת ישראל והעומד בראשה בהתעלמות מהחוק על אף הוראותיו הברורות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]