ח"כ קרעי: "מברך את הרמטכ"ל על מסקנתו. אין מקום במדינה דמוקרטית לתחנה צבאית" - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ קרעי: "מברך את הרמטכ"ל על מסקנתו. אין מקום במדינה דמוקרטית לתחנה צבאית"

חבר הכנסת ד"ר שלמה קרעי הזכיר היום (שני) את הצעת החוק שלו בנושא הוצאת תחנת הרדיו גלי צה"ל לשוק הפרטי, ובירך את הרמטכ"ל אביב כוכבי, עקב הדיווח על המלצתו להעביר את גל"צ לכל גוף אחר שיסכים לכך.

חה"כ קרעי: "אני מברך את הרמטכ"ל כוכבי על מסקנתו המתבקשת. אין מקום במדינה דמוקרטית לתחנה צבאית וגם אם היתה לכך הצדקה בעבר, הרי שגלי צה"ל היא כבר מזמן תחנה רגילה לחלוטין ויש להפריטה.

אני מצפה שיתמכו בהצעת החוק שלי שקובעת זאת באופן מסודר ומוציאה את גל"צ לשוק הפרטי כתחנה ארצית פרטית ראשונה בישראל".

קרעי הוסיף: "כולנו מבינים שכל הדיבורים מהשמאל על סגירת גל"צ באה רק בגלל השינוי הקטן שנראה שם בעת האחרונה לכיוון צד ימין או לפחות לאיזה אמצע סביר ונורמלי. אנחנו לא מטומטמים. ובכל זאת, גלצ צריכה להיות מופרטת. שוק חופשי. מלא דעות".

בהצעת החוק נכתב: "מוצע להפריט את תחנת הרדיו גלי צה"ל בהליך מכרזי שתבצע מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. לפי המוצע, המועצה תעניק לזוכה במכרז רישיון להפעלת תחנת רדיו שתשדר בכיסוי ארצי. עוד מוצע לקבוע כי התדרים המופעלים כיום על ידי גלי צה"ל וגלגלצ יישמרו לטובת הזוכה במכרז, אך שמה של תחנת הרדיו ישתנה בתוך שנתיים מתחילת הפעלתה של גלי צה"ל כתחנת רדיו עצמאית בבעלות פרטית.

לפי המוצע, בעל הרישיון שיפעיל את שידורי הרדיו הארציים יהיה רשאי לשדר פרסומות, הודעות חסות ותשדירי שירות, כלומר לתחנה החדשה לא יוקצה מימון ציבורי ולא יתקיים קשר בינה ובין צה"ל.

על כן, חיילים יפסיקו לשרת בתחנת הרדיו בתוך שנתיים מיום תחילתו של החוק המוצע. כפועל יוצא מההסדר המוצע, גלי צה"ל תהיה תחנת הרדיו הפרטית הראשונה בישראל שתפעל בכיסוי ארצי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]