תיק החקירה נגד הערבים שתועדו תוקפים יהודים בירושלים נפתח מחדש - 0404
תיק החקירה נגד הערבים שתועדו תוקפים יהודים בירושלים נפתח מחדש מתוך הערר

תיק החקירה נגד הערבים שתועדו תוקפים יהודים בירושלים נפתח מחדש

ערבים תקפו שני צעירים חרדים שהגיעו לטבול במעין בעיר דוד, אולם למרות סרטוני מצלמות האבטחה במקום התיק נסגר. לאחר שעו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיש ערר וביקש לפתוח את החקירה מחדש, התיק נפתח.

התקיפה אירעה בקיץ שעבר, כאשר נ' וש', שני בחורי ישיבה, עלו מטבילה במעין השילוח לכיוון הכותל. סמוך למרכז המבקרים של 'עיר דוד' עמדה חבורה של ערבים, שהחלו לתקוף את הבחורים ולהכותם.

הראשון שהותקף על ידי חברי הקבוצה היה נ'. כאשר שאל ש' את התוקפים לסיבת תקיפת חברו רץ לעברו אחד מהערבים, דחף אותו והדף אותו בעוצמה רבה. לאחר מספר רגעים הצליח נ' להימלט מהתוקפים ורץ להזעיק את עזרתם של מאבטחים ששהו באותה העת בעמדה סמוכה.

גם ש' הצליח להימלט מתוקפיו, תוך שהם מקללים אותו ומחווים לעברו סימנים מגונים. חבורת הערביםם הסתערה עליו כאשר אחד מהם ובעט בעוצמה רבה בבטנו. לאחר מכן ערבי נוסף היכה את ש' בפניו ושבר את משקפיו. 

 

לפי הכתוב בערר, המאבטחים שהיו במקום ראו את המתרחש והרחיקו מעט את התוקפים הערבים לאחר התקיפה, אך לא נתנו מענה ראוי למתלוננים, אשר נאלצו לברוח לכיוון הכותל ולהזעיק את המשטרה. כוח המשטרה שהגיע למקום חקר את המאבטחים שאמרו בעדותם, לאחר שלא נמצאו חשודים נמלטים מהמקום, כי "מדובר במשפחה שגרה מול עיר דוד".

יש לציין כי התיק נסגר, למרבה הפלא, למרות מצלמות אבטחה הקיימות באזור ומאבטחים שהיו עדים לתקיפה. כעת, לאחר שעו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיש ערר וביקש לפתוח את החקירה מחדש, נפתח התיק. 

 

 

במכתבו תקף עו"ד בלייכר את ההחלטה לסגור את התיק "האירוע תועד משתי מצלמות וכך גם פרצופיהם של התוקפים, בנוסף נכחו במקום מאבטחים שאם היתה נגבית מהם עדות היו יודעים לזהות את התוקפים, אך המשטרה בחרה באופן תמוה ביותר לסגור את תיק התקיפה החמור בגין 'עבריין לא נודע'.

מן הדין ומן הצדק ולטובת ביטחון אזרחי ישראל, אבקש לפתוח את תיק החקירה מחדש, לאתר את הפורעים ולהעמידם לדין, בגין תקיפה בנסיבות מחמירות על רקע גזעני". כאמור, לאחרונה נפתח התיק מחדש". 

 

בתגובה לפתיחת התיק מחדש מסר עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו כי "מדובר בתקיפה אנטישמית מובהקת ומתועדת. התוקפים האנטישמים האלו מסתובבים חופשי בשל כשלים בחקירה, זאת  חרף התיעוד והעדים.

רק לאחרונה היינו עדים בחברון למצוד נרחב של עשרות שוטרים ובלשים ומעצרים משולחי רסן כנגד קטינים שנחשדו כמעורבים בקטטה שתועדה. היכן הם אנשי החוק כאשר מדובר בתקיפות אנטישמיות קשות נגד יהודים?".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]