קבינט הקורונה הורה להיערך לתרחיש של 2,000 מונשמים - 0404
קבינט הקורונה הורה להיערך לתרחיש של 2,000 מונשמים דוברות בית החולים שיבא

קבינט הקורונה הורה להיערך לתרחיש של 2,000 מונשמים

קבינט הקורונה אישר היום (שני) פה אחד את הצעת משרד הבריאות, האוצר והביטחון לקביעת תרחיש הייחוס. הגדרה זו תנחה את הממשלה על ההיערכות וההצטיידות של מערכת הבריאות. תרחיש זה יבטא את יכולת ספיקת המערכת ולא תחזית חולים.

עוד הוחלט להיערך לתוספת של 2,000 מונשמים מקורונה ול-2,000 מונשמים נוספים ממחלות אחרות. רה״מ נתניהו אמר שצריך לעשות את כל פעולות המניעה הנדרשות כדי לא להגיע לתרחיש הייחוס. זוהי העמדה הכללית של שרי קבינט הקורונה.

בהמשך לכך דנים שרי הקבינט בצעדים המעשיים הנדרשים בטווח המיידי כדי לאפשר האטה בקצב התחלואה ומניעת הידרדרות לתרחישים שאינם רצויים.

בין היתר דנו השרים באפשרות להעלות את הקנס על אי עטיית מסיכה ל-500 שקלים.

מטעם שר הביטחון, בני גנץ, נמסר כי תרחיש הייחוס של משרד הביטחון שאושר על ידי שר הביטחון, בני גנץ, והוצג על ידי ממלא מקום ראש רח"ל, אל"מ (במיל') נוחי מנדל בקבינט הקורונה, כולל היערכות לתרחיש חמור-סביר.

התרחיש מדבר על מקרי קיצון בו יהיה עד 2,500 מונשמים, 7,500 מאושפזים, 125,000 חולים ומאות רבות של מתים.

עוד נמסר כי התרחיש מתבסס על מודלים שלקחו בחשבון תרחישי קיצון מהעולם. יש להדגיש כי לא מדובר בתחזית אלא בתרחיש המבצעי שאליו ממליצים במשרד הביטחון למדינה להיערך מבחינת הכלים שברשותה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]