ראש מועצת שומרון מגייס את מרכז הליכוד למאבק נגד תוכנית טראמפ - 0404
ראש מועצת שומרון מגייס את מרכז הליכוד למאבק נגד תוכנית טראמפ רועי חדי

ראש מועצת שומרון מגייס את מרכז הליכוד למאבק נגד תוכנית טראמפ

המלחמה על הריבונות עוברת למרכז הליכוד. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן נפגש אמש לפגישה סגורה עם יו"ר מרכז הליכוד ומי שעומד בראש הקבוצה הראשונה בגודלה בליכוד ח"כ חיים כץ, ועם מספר פעילי ליכוד בכירים בלשכתו.

במהלך הפגישה דנו השניים בהחלת הריבונות ובמפות המסתמנות: 19 ישובים מבודדים בלב מדינה פלסטינית, אתרים היסטורים ואתרי קודש דוגמת קבר רחל ומערת המכפלה מחוץ למפת הריבונות, וסיפוח סמלי וקטן בלבד בשלב זה.

יו"ר מרכז הליכוד, ח"כ חיים כץ "מרכז הליכוד בראשותי, התכנס וקיבל החלטה, פה אחד עם אלפי אנשים, על החלת הריבונות בכל שטחי ארץ ישראל. לא דובר על מובלעות. לא דובר על שטחים כאלו ואחרים. ארץ ישראל על כל יישוביה, צריכה לקבל את הריבונות להחיל את החוקים, להתחיל לבנות וליישב אותה כמה שיותר, ואם נצטרך לבוא ולשחזר את זה במרכז הליכוד אני מאמין שנעשה את זה. אני מקווה שלא נצטרך.

מאז פירוק גוש קטיף אנחנו על אחת כמה וכמה בעד החלת הריבונות על כל שטחי ארץ ישראל. אנחנו נגד מובלעות. אנחנו נגד בידוד ישובים.  ואם צריך להאבק – נאבק". 

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, שנחשב בעצמו לאחד מהפוקדים הגדולים בליכוד ועומד בראש "הליכוד שלי" שהיא הקבוצה השניה בגודלה במפלגה, מסר: "הליכוד מחזק את ראש הממשלה בנימין נתניהו בברכת חזק ואמץ להביא את הריבונות בלי למצמץ ובאותה מידה הליכוד יודע שגם בגין יו"ר הליכוד וגם יו"ר מפלגת העבודה של מפא"י אשכול ובן גוריון, כשהחילו את הריבונות החילו בניגוד לעמדת האמריקאים.

אז אם נתניהו יודע להביא את הריבונות בתמיכת האמריקאים יבורך. אבל המחיר של תמיכה אמריקנית לא שווה הפיכה של ישובים מבודדים עם פי 4 תושבים מגוש קטיף למובלעות. אנחנו עם גוש קטיף סיימנו. אנחנו רוצים התיישבות פורחת חזקה. לזה הליכוד נבחר. לזה ראש הממשלה נבחר 3 פעמים. ואנחנו נחזק את ראש הממשלה להביא ריבונות. ובאותה מידה נחזק בתוקף את ראש הממשלה. וגם אם נצטרך לעמוד מולם. שלא יהיו ישובים מבודדים ושלא יהיה סיפוח סמלי וקטן".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]