להושיט יד - עמותה שעוזרת למשפחות להציל חיים - 0404
להושיט יד – עמותה שעוזרת למשפחות להציל חיים יח"צ

להושיט יד – עמותה שעוזרת למשפחות להציל חיים

לעתים מגיעה עת בחייה של משפחה להתעלות ולהביא לשולחן משאבים פנימיים, משאבי אומץ, ביטחון, תקווה, אופטימיות, שמחה, יציבות וכן הלאה. הסיבה לכך יכולה להיות מגוונת, ובמקרה זה אנחנו מדברים על העת בה חלק מהמשפחות החיות בארץ קיבלו אבחנה רפואית לפיה אחד מבני המשפחה, אחד הילדים – מאובחן כחיובי למחלת הסרטן.

עמותת להושיט יד בהנהלתו של אברהם עטר, יודעת מה לעשות במצבים כאלה, וכשהיא נכנסת לתמונה, לפעמים עוד מראשית הדרך – היא יכולה לספק למשפחות הללו הדרכה, הנחייה, תמיכה כלכלית, נפשית ועזרה בכל רובד אחר שהעמותה יכולה לתת, והמשפחה יכולה לקבל. 

כשמגיעה העת לראות כיצד לעזור לילד, יכול להיות בלבול. שהרי זה עולם חדש של מושגים, ורוב המשפחות לא מבינות בעולם הרפואה, סתם כך בלי סיבה. מה לעשות? לאן ללכת? עם מי לדבר? איזו דעה וחוות דעת מומחה היא הנכונה והרלוונטית מכל? כמה זה יעלה? כמה קל ופשוט יהיה לממן את כל הטיפולים? מה אם צריך לנסוע לחו"ל עבורם? מה אם אין תמיכה מסל הבריאות, מהביטוח? האם אחד מבני הזוג יחליט להפסיק לעבוד כדי להקדיש זמנו ומרצו לילד ותהליכיו? מה עם שאר הילדים, אם ישנם? איך הם ירגישו, יקבלו זאת? 

ובקיצור, המון המון שאלות, שמספקות נטל רגשי מסוים. נטל רגשי, שבכנות – כנראה לא עוזר להחלמה, כאשר הוא נמצא במצב הבוסרי והלא-מעובד שלו. מדובר בשאלות שעולות, שאלות שעמותת להושיט יד בהנהלתו של אברהם עטר, יכולה לתת להם מענה, לעתים דרך מערך המתנדבים ובנות השירות, ולעתים דרך המשאבים החומריים של העמותה, שנאספו מתוך תרומות אקלקטיות וקולקטיביות לילדים עם מחלת הסרטן

למשפחות יש הרבה לפגוש כאן, מדובר באתגר לא קטן, לא פשוט, ולעתים גם לא קל. יש משפחות שלהן רמת יכולת, מוכנות וקיבולת גבוהה יותר לפגוש את העניין – אולי יש להם יותר משאבים חומריים, כספיים, רגשיים, נפשיים – אולי ההורים בכל מקרה לא צריכים לעבוד יותר מדי, אולי שאר הילדים בכל מקרה במסגרות שדואגות להם ושלל גורמים אחרים שיכולים מאוד להקל על העניין. אולי יש הורים שזה קל להם, באופן יחסי – לעבור את המסע הזה עם ילדם. ולעומת זאת, יש הורים שזה יותר מאתגר להם. אולי זה מעלה להם שאלות על הפן הכלכלי, ואולי גם על הפן הרגשי. כבבסיסן מדוברת השאלה – "איך מתמודדים?".

שאלה, שכאשר נותנים לה תשובה – הכל נהיה קל ופשוט יותר. וכשהכל נהיה קל ופשוט יותר, ההורים יכולים להיות פנויים לתמוך את הילד לריפוי – בין אם זה לקנות עבורו כל שצריך (תרופות, טיפולים, פרוצדורות), ולנסוע איתו לחופשות כיפיות, שגם עבורן מתבקשת מידה מסוימת של זמן וכסף. את התשובה שמאפשרת את כל זה, מספקת גם עמותת להושיט יד בהנהלתו של אברהם עטר, לרוב על ידי כספי התרומה לילדים עם מחלת הסרטן.

לדוגמה, מצוטט המקרה של נאור אלבז, בן ה-5. ערוץ 12 סיקר את הכתבה ואת השאלה הראשונית שהייתה להורים, עבורה הם ביקשו תשובה שתעזור להם להביא ריפוי ויציבות לילדם, ולביתם. השאלה הייתה – כיצד נממן הטיפול המיוחד והספציפי שאנחנו רוצים לנאור? עמותת להושיט יד בהנהלתו של אברהם עטר, נכנסה לתמונה ופתחה בקמפיין מיוחד שבסופו הכספים נאספו. תרומות לילדים עם מחלת הסרטן שנאספות על ידי עמותת להושיט יד יכולות בהחלט לעזור למשפחות להציל את חייו של הילד, שפוגש כעת את המחלה. לעתים אנחנו רוצים לספק להם מערך תגובה למצב, בין אם זה לתת להם כסף לטיפולים, לתרופות, וכן הלאה – או לספק להן דרכים להגיע לטיפולים במידה והם לא יכולים, כי אולי אין להם רכב פרטי או דרך להגיע בתחבורה ציבורית (לרוב מסיבות רפואיות). אנחנו רוצים להקל עליהם במידת האפשר, כך שהמשפחות יועצמו לרמה ולמידה כזאת שהן יכולות לעזור לעצמן להציל את הילד, כמו גם לעזור לילד להציל את עצמו – במידת האפשר. 

לסיכום, עמותת להושיט יד בהנהלתו של אברהם עטר עושה שימוש בתרומות לילדים עם מחלת הסרטן כדי לתמוך את ההורים להגיע ולהיכנס למערך של טיפולים ותרופות, כך שחיי הילד יכולים להיתמך עד מאוד ולקבל את הריפוי שההורים מבקשים עבורו. מדובר בחלק מפעילויות העמותה, אשר כוללות תמיכה ברבדים נפשיים, כמו ימי כיף, הפקת אירועי חג, חונכויות אישיות ועוד – פעילויות אשר לא צויינו בכתבה זאת כי לא היו הפוקוס שלה. 

תודה על הקריאה, ועל התרומות לילדים שפוגשים את מחלת הסרטן – נדיבות תורמי העמותה מאפשרת להמשיך ולהגשים את מטרותיה ולתמוך בילדים ובמשפחות. מעריכים עד מאוד.

ליצירת קשר: מרכז רימון, שמעון בן שטח 10, אלעד

טלפון: *3788

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]