ח"כ מאי גולן לשר הפנים: "קיבוצים פועלים בדרכים עקלקלות כדי להשתלט על נחלים ואתרי טבע" - 0404
ח Fekix, ויקיפדיה

ח"כ מאי גולן לשר הפנים: "קיבוצים פועלים בדרכים עקלקלות כדי להשתלט על נחלים ואתרי טבע"

בימים האחרונים נחשף כי קיבוצים באיזור בית שאן משתלטים על מעיינות באיזור ולא מאפשרים לתושבי העיר להיכנס והכניסה מותרת לחברי הקיבוצים בלבד. כך קורה בקיבוץ ניר דוד, בקיבוץ עין הנציב ובקיבוצים נוספים שתושבי בית שאן אינם מורשים להיכנס והמעיינות מוגדרים כאיזור פרטי של תושבי הקיבוץ.

כך קורה גם באתר גן השלושה (הסחנה) שהכניסה אליו היא חינם לתושבי קיבוץ ניר דוד אך בתשלום לתושבי בית שאן.

ח"כ הכנסת, מאי גולן, פנתה בעניין לשר הפנים אריה דרעי בבקשה שיתערב וימנע את האפליה המתמשכת.

לדברי גולן: "מצאתי לנכון לפנות אליך בעקבות מספר כתבות שפורסמו בימים האחרונים ובהן הוצגה אפליה מקוממת ובוטה בין תושבי עיירות הפריפריה לבין חברי הקיבוצים.

באותן כתבות היה אפשר לראות בבירור כי חברי קיבוץ ניר דוד ניכסו לעצמם את נחל האסי ועושים בו כרצונם. בעוד תושבי בית שאן משוועים גם להנות ממשאב ציבורי בדמות הנחל השייך לכלל אזרחי ישראל, הרי שהם אינם יכולים לעשות כן, משום שחברי הקיבוץ השתלטו עליו ובאמצעותו נהנים מפריחה כלכלית ותיירותית יוצאת דופן.

בישראל של 2020 הגיע הזמן לצדק חלוקתי, במיוחד כאשר מדובר כאמור במשאבי טבע ולא בקניין פרטי.

משום שאין מדובר במקרה בודד, אלא קיבוצים נוספים פועלים בדרכים עקלקלות כדי להשתלט על נחלים ואתרי טבע, אבקש את התערבותך המיידית בנושא".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]