חברי גרעין דורשים מהממשלה: הקמת יישוב בין קרית ארבע לגוש עציון - 0404
חברי גרעין דורשים מהממשלה: הקמת יישוב בין קרית ארבע לגוש עציון עמירם אשכנזי

חברי גרעין דורשים מהממשלה: הקמת יישוב בין קרית ארבע לגוש עציון

חברי גרעין 'מעלות חלחול' הכשירו את עצמם במשך השנה האחרונה לעלייה לקרקע חדשה צפונית לחברון. עשרות משפחות הגרעין מאמינות כי קביעת עובדות בשטח תסייע למאבק בתוכנית טראמפ.

ביום שישי האחרון התקיים סיור מקדים בשטח בין קרית ארבע לגוש עציון על מנת להיערך לעליה מסיבית של עשרות משפחות לקרקע. 30 משפחות הגרעין ועוד כ-100 בני נוער הגיעו מכל רחבי הארץ בכדי להכיר את המקום ולהיערך לקראת הקמת יישוב חדש בעוד זמן קצר ובסיוע תומכים רבים.

בגרעין סבורים כי "דווקא כעת כאשר ישנם כאלה המנסים לחלק את יהודה ושומרון ולהחיל ריבונות על חלקים מצומצמים מהשטחים, דווקא עכשיו צריך לצאת אל המרחב לקרוא לממשלה ולעורר את עם ישראל לחזור לדרך הציונות של הקמת יישובים חדשים".

גרעין 'מעלות חלחול' מקיים שיתוף פעולה עם תנועת נחלה במטרה להעצים את דרישתם לעצירת תוכנית טראמפ ולהוריד אותה לחלוטין מסדר היום. מהגרעין נמסר: "רכס 'מעלות חלחול‘, הינו שטח אסטרטגי בגובה של 1013 מטר מעל פני הים והוא נמצא על ציר 60 בין כרמי צור לקריית ארבע ונוכחות יהודית במקום היא בעלת נכס חשוב לביטחון".

ביום שלישי בשבוע הבא, יגיעו רבים לרכס מעלות חלחול על מנת לערוך עצרת המונים גדולה בדרישה 'לא לתוכנית טראמפ' ו-'להקמת יישוב חדש במקום': "כשרוחות תוכנית המאה מנשבות ומפת החנק של הריבונות מונחת על השולחן," אומרים המארגנים, "הצורך בהקמת יישוב חדש ביהודה ושומרון גובר ומתעצם. אנו מוכרחים לעלות קומה ולהכריז שנמשיך ונתיישב בכל המרחבים. 'מעלות חלחול', השטח המיועד להקמת הישוב החדש, נמצא במקום בו יש את הנתק הכי גדול לפי תוכנית המאה. הקמת יישוב במקום זה תיצור רצף התיישבותי בין גוש עציון לקריית ארבע ותמנע כל ניסיון למסור חלילה מרחבים אלו לידי זרים".

ישראל ולאה מימון, ממשפחות הגרעין: "הרגשנו התעוררות מאוד גדולה של ציבור רחב שמחובר לארץ ישראל ובוער על התיישבות בכל חלק מיהודה ושומרון. ראינו איך זה נוגע בכל אחד במקום הכי טבעי ופשוט, ועד כמה זה חשוב לשמור על האש הזאת למען הדור הבא של ההתיישבות היהודית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]