שר הביטחון גנץ: "איראן היא קודם כל בעיה עולמית" - 0404
שר הביטחון גנץ: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

שר הביטחון גנץ: "איראן היא קודם כל בעיה עולמית"

שר הביטחון, בני גנץ, התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה להפרות של איראן את הסכם הגרעין ולהתפשטות נגיף הקורונה. 
"הסוגיה של הכרת מועצת הנגידים של סבא"א בהפרות האיראניות היא מאד חשובה, ומזכירה לעולם ולנו, על פי הסדר הזה, שאיראן היא קודם כל בעיה עולמית, אחר כך היא גם בעיה אזורית שמערערת את היציבות בכל רחבי המזרח התיכון, וכמובן שהיא מטרידה מאד בפרט גם את מדינת ישראל.
ההשפעה שלה בסוריה, בלבנון, בסיני, ובעזה, מזכירה לנו שבסופו של דבר, גם אתגרי הביטחון שכרגע נראים פחות בוטים, נוכח האתגר של הקורונה, לא באמת נעלמו והם ישובו ויאתגרו אותנו.

בסוגיית הקורונה אני מבקש לומר לציבור ולכם, האתגר הגדול ביותר בעיני הוא איך מתקיימים לאורך זמן ב"שגרת קורונה". הנושא הזה ימשיך ללוות אותנו בשנה וחצי הקרובות ויכול להיות שאפילו יותר מכך, והמתח בין הבריאות האישית והסוגייה הכלכלית, ברמת המיקרו ברמת הפרט, והסוגיה הכלכלית ברמת המדינה ימשיך וילווה אותנו גם כן. לכן, עלינו כממשלה, מוטלת החובה להצליח לנהל נכון בכל התחומים את התשובה המאוזנת בכל מה שקשור לבריאות הציבור מחד וקיומו של המשק והכלכלה מאידך.

זו נוסחה מורכבת, שתלויה בכך שנצליח לקיים שגרה בטוחה. זה מחייב הנחיות מדויקות, זה מחייב הכנה טובה ברמת הממשלה, קבינט הקורונה, שר הבריאות והמוסדות הרלוונטיים כלפי מטה, וזה מחייב אחריות אישית מהציבור כלפי מעלה. אי אפשר שזה יעבוד רק בצורה חד כיוונית. חשוב מאד שהציבור ישתף פעולה עם ההחלטות שמתקבלות על מנת שנוכל באמת לבוא עם תוכנית פעולה מאוזנת, יציבה ובטוחה.

כמו שראש הממשלה אמר, ביקרנו רק לפני כשבועיים, יחד עם שר הבריאות במכון הביולוגי, וראינו את המאמצים שעושים בתוך ישראל, על מנת לקדם את הנושא של החיסון שהוא כמובן מאד חשוב, ואנחנו מכירים גם את המאמצים שעושים מחוץ לישראל.

לסיכום, אסור לנו שתהיה או שניצור היסטריה בציבור. אנחנו חייבים להיות אחראיים, להמשיך ולקדם את הנחיות שלנו ואת הראייה המאוזנת באופן שבו המשק יוכל לתפקד והחברה תוכל לחיות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]