רגבים לרה"מ: ההסטוריה תשפוט אם תיזכר כמו בן גוריון או כמו שרון - 0404
רגבים לרה רגבים

רגבים לרה"מ: ההסטוריה תשפוט אם תיזכר כמו בן גוריון או כמו שרון

על רקע מאבק הימין על אופן היישום של תוכנית טראמפ, השיקה תנועת רגבים הבוקר (ראשון), קמפיין גדול הקורא לראש הממשלה בנימין נתניהו לבחור איך הוא רוצה שההיסטוריה תזכור אותו.

בקמפיין אשר עלה הבוקר על אוטובוסים ושלטי חוצות, הוא מהגדולים שהובילה תנועת רגבים, מוצגות דמויות וארועים שונים שנחקקו בציבוריות הישראלית- תוך אמירה לראש הממשלה נתניהו, ההיסטוריה תשפוט איך אתה תזכר בזיכרון ההיסטורי שלנו. כמי הביא לריבונות ישראלית על יהודה, שומרון ובקעת הירדן או כמי שהכשיר הקמת מדינת טרור פלשתינית בלב הארץ.

רגבים

לדברי גורמים ברגבים טראמפ הוא ידיד גדול של ישראל, אבל לא מדובר בתכנית טראמפ אלא בתכנית נתניהו והוא זה שיקבע איך תראה התכנית בפועל. האם זוהי תכנית להחלת ריבונות או תכנית להקמת מדינה פלסטינית.

ברגבים הוסיפו כי הם אינם יוצאים נגד תכנית המאה והשאלה אינה האם היא טובה או לא. השאלה היא באיזה אופן התוכנית תמומש. האם המימוש יהיה החלת הריבונות על יהודה ושומרון או הקמת מדינה פלסטינית ביהודה ושומרון. זה לא הולך ביחד.

זו עת מבחן לראש הממשלה, בה תעוצב מורשתו – כפי שניתן לבחון מדמויות שונות שהטביעו את חותמם בזכרון הקולקטיבי הישראלי.

 

רגבים

במודעת הקמפיין הראשונה מוצגים יוני נתניהו ז״ל, אשר הוביל את מבצע חילוץ החטופים באנטבה לצד דן חלוץ לעומתו (יבדל״א) רמטכ״ל גירוש גוש קטיף ומלחמת לבנון השניה.

במודעה נוספת נראים ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון ז״ל שהכריז באומץ על הקמת מדינת ישראל ומולו ראש הממשלה אריאל שרון ז״ל יוזם ומבצע תוכנית עקירת גוש קטיף.

המודעות נחתמות במסר לראש הממשלה נתניהו – ההיסטוריה תשפוט כיצד תיזכר. כמחיל הריבונות על שטחי המולדת ביהודה ושומרון או כמי שייסד את המדינה הפלסטינית בלב הארץ. זה בידים שלו.

מנכ״ל רגבים מאיר דויטש: ״אדוני ראש הממשלה. זאת עת מבחן עבורך. השבועות הקרובים הם אלה שיקבעו כיצד תיזכר בזיכרון הישראלי הקולקטיבי. אם תחיל ריבונות אמיתית על יהודה ושומרון תזכר כגיבור לדורי דורות אך אם תציב את התשתית למדינה פלסטינית תזכר לדראון עולם. מעשיך בשבועות הקרובים יקבעו זאת״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]