מפקד צוות במגל"ן הורשע בהתנהגות שאינה הולמת ונשלח ל-28 ימי מחבוש - 0404
מפקד צוות במגל דובר צה"ל

מפקד צוות במגל"ן הורשע בהתנהגות שאינה הולמת ונשלח ל-28 ימי מחבוש

בשבוע שעבר אירע חריג במהלך הכשרת טירוני יחידת מגלן בבא"ח צנחנים, בה פעל מפקד צוות, בדרגת סגן-משנה, בהכשרה בניגוד לנהלים ושלא על פי המצופה ממפקד ומקצין בצה״ל, כך נמסר הבוקר (חמישי) מדובר צה"ל.

מדובר בשני אירועים שקרו בסיום ההכשרה של הלוחמים, באירוע אחד נקשר חייל לתורן של דגל במה שמכונה בצה"ל "זובור", באירוע "זובור" אחר שפכו על חייל טחינה, שוקולד ומים. מפקד הצוות נכח באירוע ולא מנע אותו. עוד במהלך האירועים מפקד הפלוגה עודכן על המתרחש ועצר את האירוע.

בעקבות האירועים ננקטו מספר צעדים פיקודיים ומקצועיים. תחילה, הושעה באופן מיידי מפקד הצוות, ולאחר מכן תוחקר האירוע באופן מעמיק על ידי מפקד חטיבת הצנחנים ומפקד חטיבת הקומנדו.

אתמול (רביעי), עמד מפקד הצוות לדין משמעתי בפני מפקד חטיבת הקומנדו והורשע בעבירה של התנהגות שאינה הולמת בגין מעשיו. במסגרת ההליך המשמעתי נגזר עליו עונש של 28 ימי מחבוש. בנוסף, מפקד האוגדה החליט להדיחו מתפקיד.

כמו כן, הודח מתפקידו סמל הצוות, לוחם בדרגת סמל-ראשון, אשר נכח באירוע ולא מנע אותו. בזכות ערנותו של סגל הפיקוד ודיווח מיידי למפקדים הרלוונטיים, האירוע הופסק ותוחקר בזמן קצר. (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]