מרגש | חורשה וגן משחקים הוקמו ביישוב מבוא דותן לזכרו של לוחם גולני עמית בן יגאל ז״ל - 0404
מרגש | חורשה וגן משחקים הוקמו ביישוב מבוא דותן לזכרו של לוחם גולני עמית בן יגאל ז״ל רועי חדי

מרגש | חורשה וגן משחקים הוקמו ביישוב מבוא דותן לזכרו של לוחם גולני עמית בן יגאל ז״ל

המועצה האזורית שומרון חנכה ביישוב מבוא דותן חורשה וגן שעשועים לזכרו של לוחם גולני עמית בן יגאל ז״ל, שנהרג בהתקלות עם מחבלים בכפר יעבד לפני כחודש וחצי.

למעמד חנוכת החורשה הגיעה משפחתו של בן יגאל, ראש המועצה יוסי דגן, איתן גורמן יו"ר הישוב מבוא דותן ומח"ט מנשה, אל"מ יאיר פלאי. במהלך הטקס העניקה תושבת הישוב, הציירת צילה לביא שלום, ציור של עמית להוריו.

יוסי דגן: ״עמית הגן בגופו על תושבי מדינת ישראל ועל תושבי השומרון, בני הבליעל שרצחו אותו רצו להרוס ולגדוע ואנחנו נמשיך כל הזמן להתקדם ולנטוע. הוריו של עמית סיפרו לי כי אהב טבע ילדים, היום הנצחנו אותו בשתי אהבותיו, חורשה וגן משחקים לילדים. החורשה שהוקמה היום מסמלת את כל הטוב שיש בעם ישראל ובעמית שפניהם לבנייה ועשיית טוב ולא להרס ודם".

ברוך, אביו של עמית, אמר במעמד חנוכת החורשה כי הוא מתרגש מאוד והודה לתושבי המועצה ולראש המועצה: "אדוני ראש המועצה תסתכל על העמק פה מתחתינו, איפה שעסוקים בלעקור, פה נוטעים. שם מקדשים את המוות פה מקדשים את החיים. זה ההבדל ביננו לבינם. מבחינתנו כל מי שגר כאן ובכלל לא משנה איפה בארץ ישראל, זו זכותינו ההיסטורית אין לנו מקום אחר חוץ מארץ ישראל".

אביו של החייל אמר עוד כי, "כשאני שומע את הקול של הילדים את הצחוק שלהם זה הכי חשוב, כאן יש חיים, תעשו ילדים. אל תעשו את הטעות שלי שיש לי רק ילד אחד. המחיר שאני עדיין משלם ואשלם אותו עד סוף ימיי, הוא תשלום גדול מאוד וחשוב שיהיה פה ילדים וחיי קהילה ותרבות, וחינוך. זה הדבר. אני רוצה להודות לכל אחד ואחת מכם שהגיע לכאן להשתתף איתנו״.

נאוה רביבו, אמו של עמית ז"ל: ״אני רוצה להנחיל את המורשת של ארץ ישראל של עמית הבן הבכור היקר שלי. אני שמחה שיש גן שעשועים ששומעים את הרעש התמים והמתוק של הילדים, הדור הבא של מדינת ישראל זה מרגש.

לי כאמא וכגננת יש משימה חדשה שהעולם מייעד לי וזה להנחיל בכל הכוח את המורשת של עמית, הילד שלי. אני מודה לכם על הדבר הזה. מה שמעניין אותי כרגע זה החיים, הפנים, כל התמונת של עמית זה עם הפנים קדימה ואין לנו מצב להסתכל לאחור״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]