קבינט הקורונה אישר: הרכבת תחזור לפעילות בשני הקרוב, אירועי התרבות יחזרו - 0404
קבינט הקורונה אישר: הרכבת תחזור לפעילות בשני הקרוב, אירועי התרבות יחזרו חיים צח, לע"מ

קבינט הקורונה אישר: הרכבת תחזור לפעילות בשני הקרוב, אירועי התרבות יחזרו

קבינט הקורונה אישר לפני זמן קצר כי הרכבת תחזור לפעילות בשני הקרוב. פעילות הרכבת תחודש בהתאם למגבלות והנחיות שיפורטו לציבור ע"י משרד התחבורה ורכבת ישראל.

שרת התחבורה, מירי רגב: "אני שמחה על הבשורה שאנו מביאים היום לאזרחי ישראל, שציפו לפתיחת הרכבת. חייבים להגיד ביושר שהרכבת שתפעל בצל הקורונה היא לא הרכבת שהכרנו.

יהיו מגבלות בהתאם להנחיות משרד הבריאות והנוסעים יחוייבו בהנפקת שובר לכל נסיעה לפני ההגעה לתחנה. הנחיתי את הרכבת לקיים הסברה מקיפה לציבור על הדרך שבה ניתן יהיה להשתמש ברכבת ואני קוראת לכל אזרחי ישראל לנהוג באחריות, לשמור על הכללים כדי שחלילה לא נצטרך לצמצם שוב את מה שנפתח".

ראש הממשלה הבטיח בפתח ישיבת כי תוך 24 יושלמו ההכנות לפתיחת אירועי התרבות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח קבינט הקורונה: ״מדינת ישראל חתמה עם חברת ״מודרנה״ על הסדר שיאפשר לנו לקנות חיסונים. החברה מתקדמת בפיתוח, הם טוענים שהם יכולים להגיע לזה באמצע השנה הבאה, אנחנו מקווים שהם יצליחו, אין לנו ביטחון בכך, אבל אנחנו מעוניינים לקבל את החיסונים הללו במהירות אם יפותחו ולכשיפותחו. זה שם אותנו במקום מאוד טוב בעולם.

אנחנו כמובן ממשיכים במאמצים שלנו פה במדינת ישראל, במכון הביולוגי, ואנחנו מקווים גם שם להגיע לתוצאות. זה כמובן יפתור לנו את הדילמה שהוועדה הזאת עסוקה בה כל הזמן – איך לעצור את התפתחות המחלה מצד אחד, ומצד שני להמשיך כמובן את המשך פתיחת הכלכלה. יש עלייה תלולה למדי של תחלואה. אנחנו נדבר בישיבה הזו על האמצעים השונים של בלימת העלייה הזאת.

אנחנו באים עכשיו, בני גנץ, השר טרופר ואנוכי, מפגישה עם נציגי המגזר העסקי שעוסק בתרבות, במופעים. אנחנו מתכוונים לעזור להם לפתוח את זה תחת המגבלות של משרד הבריאות, ועל כך נקווה להשלים את העבודה תוך 24 שעות.

אני מחזיק פה דוח של ה"אקונומיסט" שמדרג את מדינות העולם בדרך שבה הן טיפלו בבעיית הנגיף. אנחנו מדורגים בין 8 המדינות המוצלחות. קיבלנו ציון טוב מאוד. ועם זאת אני אומר – זה משקף את העבר, לא משקף את העתיד – העתיד מתחיל כרגע. יש לנו עלייה בתחלואה, צריך להוריד אותה, צריך להמשיך לפתוח את המשק. אנחנו נדבר גם היום על דרך אחראית לעשות זאת גם בתחבורה, אבל אנחנו חייבים לטפל בעלייה הכללית וגם במוקדי התחלואה הספציפיים. נדרשנו לכך בוועדת שרים מיוחדת לפני הישיבה הזאת״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]