עשרים ושלושה חניכים יסיימו את קורס מפעילי כטמ"ם ה-35 - 0404
עשרים ושלושה חניכים יסיימו את קורס מפעילי כטמ דובר צה"ל

עשרים ושלושה חניכים יסיימו את קורס מפעילי כטמ"ם ה-35

היום(רביעי) יסתיים קורס מפעילי כלי טיס מאויש מרחוק מספר 35 של חיל האוויר, בבסיס חיל-האוויר "פלמחים". הטקס יערך בראשות מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, מפקד בסיס "פלמחים", תת-אלוף יואב עמירם וראש מטה זרוע היבשה וקצין תותחנים ראשי, תת-אלוף אבירם סלע.

את קורס מפעילי הכטמ״ם יסיימו 23 חניכים אשר יעמדו על רחבת המסדרים, העתידים להשתלב במערך שנחשב בין המובילים בעולם בתחומו.

בוגרי הקורס עברו הכשרה בת שני שלבים במשך שישה חודשים, במהלכה למדו על כלי הטיס ועל יסודות ההטסה ועברו קורס פענוח מתקדם. מלבד למידת המקצוע, החניכים עברו הכשרת פיקוד והוענקו להם דרגות הקצונה. בסיום קורס מפעיל, ממשיכים הבוגרים לקורס אימון מבצעי, האורך שלושה חודשים, שלאחריו ישובצו בטייסות חיל האוויר וביחידת ״זיק״ של חיל התותחנים בזרוע היבשה.

קורס מפעילי כטמ״ם המשיך את פעילותו השוטפת גם בתקופת התפרצות נגיף הקורונה. בית הספר לכטמ״ם התאים את ההכשרה למצב על פי ההנחיות, נחלק למגמות אשר נמנעו ממפגש אחת עם השנייה ומרבית התכנים הועברו בפורום מגמתי. גם הטקס עתיד להתקיים במתכונת מצומצמת תוך הקפדה על ההנחיות.

למערך הכטמ״ם שיתוף פעולה ייחודי בין חיל-האוויר לזרוע היבשה והוא משמש בין היתר לצרכי איסוף מודיעין, ליווי וסיוע לכוחות קרקעיים ואווירים וליווי תקיפות של מטוסי ומסוקי קרב. כחלק מהתוכנית הרב-שנתית 'תנופה', מערך הכטמ״ם ממשיך את התפתחותו הטכנולוגית בקליטת מערכות חדשות, פתיחת טייסות ורכש של מטוסים.

דובר צה"ל

דובר צה"ל

לראשונה, הצטרף מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, לטיסות המסכמות של החניכים בקורס ובחן את החניך המצטיין של הקורס, סגן-משנה נ׳, בגיחת הסיכום שלו אשר דימתה מעקב אחר חשוד בשטח בנוי.

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין: ״אנו משרתים בתקופה מיוחדת. פעילות מבצעית, רב-זירתית, רחבת היקף. מגפה עולמית המשנה סדרי בראשית. אתגרים כלכליים שילוו אותנו עוד זמן. בתוך כל אלו חיל-האוויר פועל ביתר שאת ומערך הכטמ״ם, נושא על כתפיו נתחים הולכים וגדלים בפעילות זו. השנה לראשונה הצטרפתי למבחנים המסכמים ופגשתי אתכם בחדר התדריכים והקרון. ראיתי את המקצוענות וחשתי בתחושת השליחות והמחויבות. אני יודע שיש על מי לסמוך״.

מפקד בסיס "פלמחים", תת-אלוף יואב עמירם: ״מוכנות והשתנות הינן בסיסו של מערך כלי הטיס המאוישים מרחוק. מערך המהווה מרכיב מרכזי בכל פעילות ביטחונית, בכל זירה, פועל ומשמר מוכנות בכל שעה. מערך שרגליו על הקרקע, בקרון הפעלה ובהיקפי פעילות מבצעית חסרי תקדים; וראשו באוויר- מעל זירות הפעולה, צופה אל העתיד, מנווט את מסלולו בדרך לא סלולה. אתם בוגרי קורס 35, מלאו את החזה בגאווה וחושו את כובד האחריות על כתפיכם, האחריות לספק ביטחון לאזרחי ישראל בכל נתון ולמול כל תרחיש. עלו והצליחו".

ראש מטה זרוע היבשה וקצין תותחנים ראשי, תת-אלוף אבירם סלע: "מעמד סיום הכשרת מפעיל הוא מעמד ייחודי מאוד ומרגש מאוד- בחיל התותחנים ובזרוע היבשה כולה. יותר מכל, הוא מסמל עבורנו את משקלו של שיתוף פעולה בין זרועי, שלא ידע יעילות גבוהה יותר. שמנו בתכנית הרב-שנתית 'תנופה' את התפיסה הרב-מימדית. ארסנל היכולות מציב את מערך כלי הטיס המופעלים מרחוק בחזית הקדמה הטכנולוגית של הצבאות המתקדמים בעולם״.

 
 
 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]