אושרה בקריאה טרומית: הצעת חוק תיקון חוזה הביטוח - 0404
אושרה בקריאה טרומית: הצעת חוק תיקון חוזה הביטוח דוברות חה"כ כץ

אושרה בקריאה טרומית: הצעת חוק תיקון חוזה הביטוח

הצעת חוק תיקון חוזה הביטוח (הארכת תקופת התיישנות), אותה הציע חבר הכנסת אופיר כץ, אושרה היום (רביעי) בקריאה טרומית. בעד ההצעה הצביעו 45 תומכים מכל סיעות הבית, זאת מול 0 מתנגדים.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "זמן ההתיישנות הקבוע בחוק הוא שבע שנים ברוב התחומים. חוק חוזה הביטוח קובע תקופת התיישנות בת 3 שנים בלבד במקרה של נכות או מחלה, החל מהרגע שקמה למבוטח הזכות לתבוע את תגמולי הביטוח. קביעת תקופה התיישנות מקוצרת פוגעת באופן קשה במבוטחים ובמיוחד במוחלשים שבהם. המציאות מלמדת כי אוכלוסיות אלו מתקשות באופן מיוחד בבירור זכויותיהן ובמיצוין, ולכן נפגעות יותר. 

לכן מוצע בהצעת החוק להאריך את תקופת ההתיישנות ל-7 שנים ולחייב את תאגידי הביטוח להתריע בפני המבוטח פעמיים טרם תום תקופת הזכאות לתביעה".

מגיש הצעת החוק, חבר הכנסת אופיר כץ: "חברי כנסת מכל סיעות הבית תמכו היום בדיון מוקדם בהצעת החוק שלי, מטרת ההצעה הינה לסייע למבוטחים המוחלשים, אשר משלמים שנים ארוכות לתאגידי הביטוח ובשעת צרתם הקשה ביותר לא מקבלים מענה בשל חוסר ידע. למרות תביעתם הצודקת האוכלוסיות הללו נאלצות להתמודד עם חיים של מחסור.

‏החוק הזה יסייע למבוטחים המוחלשים למצות את זכויותיהם וייצר צדק והוגנות. אמשיך לפעול על מנת לוודא שהחוק הזה יעבור והצדק עם החלש ייעשה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]