קרעי לשר המשפטים: "תדרוש את התפטרותו של מנדלבליט?" - 0404
קרעי לשר המשפטים: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

קרעי לשר המשפטים: "תדרוש את התפטרותו של מנדלבליט?"

חה"כ ד"ר שלמה קרעי הגיש היום (רביעי) במליאת הכנסת שאילתה דחופה לשר המשפטים אבי ניסנקורן, בעניין האפשרות לפיטוריו של היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט; בגין חשד לניצול מעמדו.

חה"כ קרעי שאל: "לפי הפרסומים, הוצגו נתונים שגויים בפני בג"ץ וועדת האיתור ליועמ"ש. מנדלבליט, שהנתונים היו בוודאי ידועים לו, ניצל לכאורה את הטעות לשם זכיה בתפקיד, דבר המהווה לכאורה הפרה של סעיף 416 לחוק העונשין: קבלת דבר בתחבולה או בניצול מכוון של טעות הזולת. האם תדרוש את התפטרותו בעקבות הנ"ל?"

קרעי הוסיף: "אדוני שר המשפטים, העובדות מדברות בעד עצמן, בג"צ לא כתב שצריך לפסול מחוסר אשמה אלא כתב "דומה שהתיק נסגר מחוסר אשמה" ואף אחד לא העיר לו על כך וזה ניצול מכוון של טעות הזולת גם אם לא היה כוונה להטעות אותם.

אני אעשה כאן פינה קבועה עד שהאמת תצא לאור או עד שמי שמסתתר ילך הביתה. אמרת לפני שבועיים שהכל פייק ניוז. האם אחרי הפרסומים החדשים שלפיהם מנדלבליט פנה לכפופים אליו בחשאי וביקש לסגור את תיקו מחוסר אשמה, אתה עדיין חושב שהכל פייק ניוז?

איך ייתכן שאין שקיפות? שמנדלבליט פונה לכפופים אליו במחשכים בעניין הנוגע לכשירותו כיועמ"ש והציבור לא יודע על זה? איך אפשר לקבל התנהלות כזו מצד אלו שדורשים ניקיון כפיים וטוהר מידות מכל השאר?

אדוני השר, הבכירים שנתנו הנחת סלב לבוס שלהם, קיבלו את בקשתו לבחינת עילת סגירת התיק מספר חודשים אחרי תום הזמן הקבוע לכך וקיימו ישיבה בנושא סגירת התיק שלו ובכך הפרו לכאורה את חובת הנאמנות שלהם לציבור, האם הם ייחקרו או יפתח נגדם הליך משמעתי?

האם קיימות דוגמאות מקבילות לאזרחים מן השורה, שבחינת עילת סגירת התיק הפלילי שלהם התבצעה הרבה אחרי המועד הקבוע בהנחיות של משרד המשפטים?"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]