המכירות התרסקו: קוקה קולה ישראל תפטר 150 עובדים - 0404
המכירות התרסקו: קוקה קולה ישראל תפטר 150 עובדים פלאש 90

המכירות התרסקו: קוקה קולה ישראל תפטר 150 עובדים

חברת קוקה קולה צפויה לפטר כ-150 עובדים המהווים 3% מ-5,000 עובדי החברה. לפני כחודשיים הוצאו לחל"ת כ-600 מעובדי החברה, אשר מרביתם ישובו בסוף יוני לעבודתם. הפיטורים יבוצעו באופן רוחבי בחברות הקבוצה, הכוללת את המותגים נביעות, פריגת, טרה, וכן מותגי אלכוהול רבים כגון קרלסברג, טובורג ויקב תבור.

החברה המרכזית היא אחת הנפגעות העיקריות ממשבר הקורונה. חלק ניכר מהכנסות הקבוצה מגיע מבתי קפה, מסעדות, ברים, אירועי שמחות ובתי מלון אשר נסגרו כליל ופגעו על פי הערכות ב-40% מהכנסות החברה. גם עתה, עם הפתיחה המחודשת של בתי הקפה והמסעדות, קצב ההכנסות של הקבוצה לא חזר לכפי שהיה לפני הקורונה, כאשר על פי הערכות הקצב נמוך ב-20% מקצב ההכנסות שלה בשנים קודמות. הסיבה לכך היא שמסעדות רבות קרסו ופשטו רגל מצד אחד, ואילו אלה שכן שבו לפעול עדיין לא שבו לקצב הביקושים שקדם לקורונה. ההערכות בשוק המסעדנות הן שלפחות 30% מהמסעדות לא ישובו לפעילות.

פעילויות נוספות בהן פועלת החברה הן בתי קולנוע, מכירה לחברות תעופה וכן מכירה להופעות חיות, שפעילותן הופסקה כליל גם היא ולא שבה עד כה.

לקראת סוף אפריל הוציאה הקבוצה לחל"ת 600 עובדים, כאמור, אשר מרביתם ישובו כעת לעבודה מלאה. במקביל להוצאת העובדים לחל"ת, החברה הודיעה על קיצוץ שכר בגובה 10% לחברי ההנהלה וקיצוץ בגובה 5% למשתכרים 15 אלף שקל ומעלה. עובדים שיצאו באפריל לחל"ת קיבלו מענק בסך 3,000 שקלים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]