הוגשה הצעת חוק לפיצול תפקיד היועמ"ש - 0404
הוגשה הצעת חוק לפיצול תפקיד היועמ לע''מ

הוגשה הצעת חוק לפיצול תפקיד היועמ"ש

הצעת חוק של סגנית יו״ר הכנסת, חברת הכנסת שרן השכל, לפיצול תפקיד היועמ״ש אושרה ע״י נשיאות הכנסת.

ההצעה הקוראת לפצל את תפקיד התובע הכללי מתפקיד היועמ״ש נועדה להגדיר את תפקידו של התובע הכללי כישות נפרדת ועצמאית שאינה כפופה ליועץ המשפטי לממשלה, וככזו המנהלת באופן אוטונומי את פרקליטות המדינה. היועץ המשפטי לממשלה יהווה סמכות מייעצת בכל הסוגיות המשפטיות הנוגעות לממשלה ולא יעסוק בתביעה הכללית.

בכך תיווצר הפרדה בין הגוף שאחראי לנהל את התביעה והחקירות בישראל לבין הגוף שאחראי להעניק ייעוץ, סיוע והגנה משפטית לממשלה.

ע״פ ההצעה התובע הכללי יתמנה ע״י שר המשפטים לפי המלצות ועדת איתור אשר תכלול את מנכ״ל משרד המשפטים אשר יהיה יו״ר הועדה, שופט עליון בדימוס שימונה ע״י נשיא בית הדין העליון, נציב שירות המדינה, ראש לשכת עורכי-הדין, נציג שר המשפטים ושני חברי כנסת שנבחרו בבחירות חשאיות במליאת הכנסת.
התובע הכללי יכהן חמש שנים, הוא יהיה הדרג הניהולי הבכיר של פרקליטות המדינה וכל ההליכים המשפטים מטעם מדינת ישראל יהיו נתונים בידיו.

ח״כ השכל: ״הגשתי את הצעת החוק הזו עם כינונה של הכנסת ה-23. הפרסומים האחרונים המטילים צל על מינויו של היועץ המשפטי לממשלה המשמש כיום גם כפרקליט המדינה רק מחדדים את העובדה שהיינו צריכים לפצל את התפקיד לפני שנים רבות. לציבור הישראלי מגיעה מערכת אכיפת חוק עליה הוא יכול לסמוך, פיצול תפקיד היועמ״ש צעד חשוב והכרחי בדרך למטרה הזו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]