תמיכה בעולם התרבות: 40 מיליון ש"ח יועברו למופעים ברחבי הארץ - 0404
תמיכה בעולם התרבות: 40 מיליון ש

תמיכה בעולם התרבות: 40 מיליון ש"ח יועברו למופעים ברחבי הארץ

משרד התרבות והספורט ומשרד האוצר, בהובלת שר התרבות והספורט ח"כ חילי טרופר ושר האוצר ישראל כ"ץ, ובשיתוף ראשי השלטון המקומי, סיכמו על מתווה שבו יוקצו למעלה מ-40 מיליון ש"ח לצורך קיומם של למעלה מ-800 מופעי תרבות בכלל הרשויות המקומיות ברחבי הארץ.

התכנית נועדה לאפשר לעולם התרבות לחזור לפעילות, בכפוף להחלטת קבינט הקורונה, ולאפשר לאזרחי ישראל לזכות שוב במופעים ואירועי תרבות מסובסדים.

כמו כן, התכנית נועדה לתת מענה להיכלי התרבות העירוניים ולעשרות אלפי העצמאים בתעשיית התרבות, בהם אמנים יוצרים וצוותים טכניים (אנשי סאונד, תאורנים, פועלי במה ועוד), על מנת שישובו למעגל התעסוקה ולחדוות היצירה.

על מנת להבטיח כי מספר רב ככל האפשר של אמנים ישובו לבמה באמצעות התכנית, נקבעה תקרת עלות למופעים על חשבון תקציב המשרד.

בנוסף לתקציב שמשרד התרבות והספורט הקצה לתכנית, הרשויות יממנו חלק מעלות המופעים בהתאמה לדירוג הכלכלי-חברתי של כל רשות ורשות.

שר התרבות והספורט, ח"כ חילי טרופר: "המחסור באירועי תרבות ברשויות, מצוקת היכלי התרבות וזעקת הכאב של עשרות אלפי עובדי עולם התרבות בארץ נשמעת היטב. אני מבין אותם, מזדהה עימם ומחויב לסייע בפתרון עבורם. יש לנו אחריות להחזיר לחיים את המופעים ולאפשר לעובדי תחום זה – היוצרים, האומנים, עובדי הבמה וכל השותפים ביצירה, לעמוד על הרגליים ולהתפרנס בכבוד. אין לנו את הפריבילגיה לנוח לרגע, ואני משתדל לפעול בכל החזיתות ועם כל הגורמים בכדי לסייע להם.

סוכם שנעביר בתוך זמן קצר, יחד עם משרד האוצר ובשיתוף השלטון המקומי, עשרות מיליוני שקלים לטובת מופעי תרבות בכל חלקי הארץ. כך גם היוצרים, האומנים, הזמרים והמפיקים העצמאיים יקבלו זריקת חמצן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]