יוסי דגן על תוכנית טראמפ: "נראה כמו התנתקות שנייה" - 0404
יוסי דגן על תוכנית טראמפ: מועצה איזורית שומרון

יוסי דגן על תוכנית טראמפ: "נראה כמו התנתקות שנייה"

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, תוקף היום את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע מפות הריבונות המתגבשות ואומר: "צריך להגיד את האמת, אם נתניהו משרטט מפה ומוציא את אלון מורה – הוא בעצם מוותר על אלון מורה. כשמדובר בתשעה עשר ישובים מבודדים – זה נראה כמו התנתקות שנייה"

דגן מתייחס בדבריו להשארת 19 ישובים בהם: איתמר, יצהר, אלון מורה, הר ברכה, מבוא דותן וחרמש כמובלעות בתוך מפת הריבונות המתגבשת. למעשה על פי המידע שהגיע לידי ראשי הרשויות ביו"ש 19 ישובים יהיו מבודדים בתוך שטח הרשות הפלסטינית לאחר החלת הריבונות וישורטט גבול דה פקטו שיעבור בחלק מהמקומות ממש בגדר הישוב.

דגן מסביר כי השארת הישובים כמובלעות מסכנת הן את חיי התושבים והן את היכולת של מדינת ישראל להגן על עצמה שכן רוב הישובים יושבים על ההרים הנישאים החולשים על מישור החוף ואיזורים נרחבים ממדינת ישראל "לא רק שזו התנתקות שניה אלא שזה גם יביא לתוצאות של התנתקות שניה. טילים על תל אביב, במקום על הדרום, וחוסר יכולת להגן על הגבולות. מתווה כזה יהיה חסר אחריות ואני מצפה מראש הממשלה לדחות אותו בשאט נפש ולא לאפשר פגיעה באינטרסים החיוניים ביותר של המדינה.

אפשר להחיל ריבונות גם ללא הסכמת ממשל ארהב. טראמפ אולי יגנה אבל לא יפגע במדינת ישראל מכיוון שהוא ידיד של ישראל וידידים צריכים להבין שיש וויכוחים לפעמים, ובוודאי בעת הזו כשהוא חצי שנה לפני בחירות והבייס שלו הוא אוונגליסט אוהב ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]