השר רפי פרץ: ״באוסלו נטשו אתרי המורשת, לא אתן שיקרה בעסקת המאה״ - 0404
השר רפי פרץ: ״באוסלו נטשו אתרי המורשת, לא אתן שיקרה בעסקת המאה״

השר רפי פרץ: ״באוסלו נטשו אתרי המורשת, לא אתן שיקרה בעסקת המאה״

על רקע ההתקדמות בתכנית המאה הגיע היום (שלישי) שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, לסיור בפסגות יחד עם ראשי מועצת יש״ע, מנכ״ל המועצה יגאל דלמוני, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, וראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן.

ביקב פסגות אמר השר: ״באוסלו היתה אטימות לאתרי מורשת, ואכן הסכם אוסלו לא שמר עליהם. 25 שנה של הפקרות והרס הביאו את אתרי המורשת למצב קשה ביותר. אנחנו כאן כדי לומר – הדבר הזה לא יחזור. יש לנו כבוד למורשת, ואני מקדם תכנית לאומית להצלתם, לשימורם ולפתיחתם לקהל.

הדבר הזה צריך לאחד ימין ושמאל, כולם צריכים לפעול לשמירת האתרים שמבטאים 4,000 שנות היסטוריה יהודית, לאומית ועולמית. כבוד לדורות העבר – למען הדורות הבאים. באוסלו נטשו את אתרי המורשת, לא אתן שזה יקרה גם בעסקת המאה. אפעל שאתרי המורשת יסומנו במפות – זו הזהות שלנו ונשמור עליה״.

השר הוסיף: ״יש כאן הזדמנות היסטורית להחיל את הריבונות על חבלי מולדת, ואנחנו חייבים ללכת על זה בכל הכוח. עם זאת לא ניתן שתקום פה מדינה ״פלסטינית״. צריך להילחם גם על הצירים ליישובים ועל כך שלא יהיו מובלעות״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]