ביטן בהצעה להגדיל את מענק הקורונה לחיילים בודדים: "כסף קטן לאנשים גדולים" - 0404
ביטן בהצעה להגדיל את מענק הקורונה לחיילים בודדים: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ביטן בהצעה להגדיל את מענק הקורונה לחיילים בודדים: "כסף קטן לאנשים גדולים"

וועדת העלייה והקליטה דנה היום (שני) שוב בהכפלת מענק הקורונה לחיילים בודדים. בדיון הקודם לפני כשבוע, עודכן כי 500 חיילים טרם קבלו את מענק הקורונה, מתוך 2000 זכאים. בסיכום הישיבה ביקשו כל חברי הועדה להעביר את המענק באופן מיידי לכל הממתינים, ויו"ר הוועדה, חה"כ דוד ביטן, ביקש להעניק עוד 4,000 ש"ח לכל אותם החיילים הבודדים המשוחררים, שענו על התבחינים לקבלת המענק הראשון.

הצעה זו, דומה להטבה שלה זכו העובדים מגיל 67 שלא חזרו עדיין לעבודתם, אשר יקבלו מענק של חודש נוסף העומד על 4,000 ש"ח לכל עובד. חה"כ ביטן הדגיש: "מדובר במענק צודק והוגן מאוד עבור החיילים הבודדים המשוחררים, על מנת להשאיר את החיילים הבודדים המשוחררים להמשיך ולחיות בישראל".

לדברי יעל אגמון, רכזת ביטחון באגף התקציבים, הזכאות למענק הקורונה הינה רק למי שיש לו חוזה שכירות, כי מי שגר אצל קרובי משפחה או חברים, אין לו הוצאות כל כך גדולות ולכן הוא איננו זכאי למענק.

על דבריה השיב ביטן כי אין סיבה להפלות בין חיילים בודדים, ובעיקר כאלו שהשתחררו באותם חודשיים של שיא המשבר: "למי שאין חוזה שכירות צריך דווקא יותר. נפנה לשר האוצר, להרחיב את הזכאות למענק הקורונה גם למי שאין בידו חוזה שכירות, שיקבל מענק של 2,000 ש"ח. בסה"כ מדובר בחישוב כללי של כ-14 מיליוני שקלים לכל החיילים הבודדים.

אם צריך החלטת ממשלה שתתקן זאת, נעשה זאת. אני עצמי אדבר עם שר האוצר, אך גם הגורמים המקצועיים צריכים לפעול מצדם בעניין. מדובר בכסף קטן לאנשים גדולים". בסיום הדיון כבר שלח ביטן מכתב לשר האוצר ישראל כ"ץ בעניין.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]