התקבל בקריאה שנייה ושלישית: החוק הנורבגי אושר סופית - 0404
התקבל בקריאה שנייה ושלישית: החוק הנורבגי אושר סופית עדינה ולמן, דוברות הכנסת

התקבל בקריאה שנייה ושלישית: החוק הנורבגי אושר סופית

בתום דיון ממושך ולאחר דחיית כלל ההסתייגויות, מליאת הכנסת אישרה הלילה (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק הנורבגי. בהצעת החוק תמכו 66 חברי כנסת מול התנגדותם של 43 חברי כנסת.
 
מטרת החוק הינה לאפשר לשרים בממשלה להתפטר ולהכניס חברים נוספים ממפלגותיהם לכנסת, ובמסגרתו, צפויים להיכנס לכהונה 12 חברי כנסת חדשים.
 
לקראת אישורו, יו"ר וועדת החוקה ח"כ יעקב אשר, הציג את החוק ואמר: "הפעילות הפרלמנטרית של הח"כים שנכנסו לכנסת ה-20 באמצעות החוק הנורבגי הם עדות חיה שהחוק הוא טוב ומייעל את עבודת הכנסת.
 
החוק הנורבגי חוקק לראשונה בקדנציית העבודה הקודמת ואני שכעת התגלגל לידי לנהל את וועדת החוקה וח"כים נוספים שנכנסנו לכנסת באמצעות החוק עדים חיים לכך שהחוק הנורבגי הוא חוק טוב ומועיל לעבודת הכנסת בליבת העשייה של הוועדות.
 
אני נמנה על קבוצת ח"כים שנכנסה לכנסת בשעתו באמצעות החוק הנורבגי, והתרומה של כל הח"כים הללו לעבודת הכנסת הייתה משמעותית ביותר. קידמנו וחוקקנו חוקים רבים בקריאה שנייה ושלישית, השתתפות ערה באופן מתמיד בוועדות הכנסת, זה לב ליבה של הכנסת. המטרה המרכזית של ההסדר הוא להבטיח שיהיו מספיק חברי כנסת פנויים לעבודה הפרלמנטרית ולשפר את ייצוג הציבור בדיונים בכנסת ובוועדותיה. מאותה סיבה ניתן יתרון יחסי למפלגות קטנות ובינוניות שזקוקים ליותר ידיים עובדות בכנסת ובוועדות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]