בית המשפט האריך ביומיים את מעצר הקטינים החשודים במעורבות בקטטה בחברון - 0404
בית המשפט האריך ביומיים את מעצר הקטינים החשודים במעורבות בקטטה בחברון חוננו

בית המשפט האריך ביומיים את מעצר הקטינים החשודים במעורבות בקטטה בחברון

שופט בימ"ש השלום ביירושלים אלעזר ביאלין דחה לפני זמן קצר את בקשת המשטרה להאריך ב-4 ימים את מעצרם של שלושת הקטינים החשודים במעורבות באירוע בחברון. השופט בילאין קבע כי הקטינים ישהו במעצר עד יום רביעי ואז ישוחררו למספר ימים נוספים של מעצר בית.

בדיון עלה כי בידי המשטרה סרטונים של כל האירוע, וכי הסרטונים אשר פורסמו בתקשורת הינם חלקיים, ואינם מציגים את כל האירוע. בנוסף עלה כי הקטינים נעצרו על סמך מידע מודיעיני בלבד ולא על בסיס ראיות מוצקות. 

עו"ד אבחי חג'בי אשר ייצג מטעם ארגון חוננו את שלושת הקטינים מסר לאחר הדיון כי "מסתבר לאחר הדיון שהסרטון אשר הופץ בתקשורת מתעד חלק מהאירוע בלבד, תחילת האירוע כפי שעולה מהמצלמות האחרות המצויות בידי המשטרה, ולא מסרטון מגמתי וערוך של פלסטינים בעלי אינטרס, החלה כאשר דמות דוחפת את חברתה והמתלונן שהלך במקום נדחף ע"י הדמות הנדחפת, מכאן רואים שמדובר בתגרה ולא בתקיפה כפי שמשטרת ישראל מנסה לצייר כל שכן לא תקיפה ממניע גזעני. אנו שמחים שבימ"ש כבר עכשיו קבע את תנאי שחרורם של מרשיי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]