בציבור החרדי חוששים: כת סינית יצאה בקמפיין פרסומי בערים החרדיות - 0404
בציבור החרדי חוששים: כת סינית יצאה בקמפיין פרסומי בערים החרדיות

בציבור החרדי חוששים: כת סינית יצאה בקמפיין פרסומי בערים החרדיות

עמותת יד לאחים הנאבקת בכתות מיסיונריות יצאה בקריאה לציבור החרדי: מודעות המראות את הסכנה שבמשטר הסיני עלולות להיות ניסיון של כת עבודה זרה סינית להביא לידי הציבור את שיטתה. בארגון אומרים: "גם אם חלק מהטענות כנגד הסינים נכונות, ייתכן שהמודעות נועדו למטרה אחרת לגמרי".

ביד לאחים טוענים כי ייתכן ומודעה תמימה למראה שמפורסמת בימים אלו בערים חרדיות רבות וכן במקומונים חרדיים שכותרתה "נחשף פשע מחריד של המשטר הקומוניסטי בסין", אשר מדברת על קצירת איברים שעורך המשטר הסיני לאנשי ה'פאלון דאפה' – כת עבודה זרה סינית המתבססת על דתות שונות מהמזרח – היא דרך של אנשי הכת ליצור לגיטימציה לפועלם בציבור החרדי, כדי לחשוף אותו לאמונתם.

המודעה מנסה לגייס לטובתה פסק בעניין שפיכות דמים של הרב יוסף שלום אלישיב, כאילו שיש בו כדי לתת הכשר לפעילותה. לדברי העמותה, "קטע במודעה הקורא 'בואו נתפלל שהמשטר הסיני הקומוניסטי יסולק מהעולם' מנסה גם הוא לרתום את הרתיעה שיש בציבור החרדי מפני הקומוניזם הכפרני כדי שיצודד בעמדת הכת. בתחתית המודעה תחת הפסוק 'לא תעמוד על דם רעך' מופיעים פרטים ליצירת קשר.

בארגון אומרים: "גם אם חלק מהטענות המוזכרות המודעה על הסכנה הסינית נכונות, מחובתנו להאיר את עיני הציבור כי ייתכן שהמודעות האלו נועדו לשם מטרה אחרת לגמרי: הכרת אנשים את הכת ואת שיטתה. טקסי העבודה הזרה של הכת נעשים גם סביב מנהיג הכת לי הונג-ג'י הטוען כי הוא עובר דרך קירות' ויכול להיות 'רואה ובלתי נראה'. כך למשל בוועידה הראשונה של הכת בארץ שנערכה בתל-אביב השתחוו חברי הכת לתמונתו.

נוסף לזאת הכת מבטיחה למאמיניה כי הם מוגנים מפני שדים ורוחות, והחברים בה, כמו בכתות רבות אחרות חוששים לעזוב אותה מפני שהם עוברים שטיפת מוח שאם יעשו זאת הם יאבדו את "ההגנה" של הכת. הכת גם משכנעת את אנשיה שלא ללכת לרופאים אלא לעבור טיפולים אלטרנטיביים שהיא מציעה. לפי פרסומים בעולם חברים רבים בכת מתו בשל כך, ביניהם למרבה הצער לפחות יהודיה אחת".

יד לאחים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]