אושרה ההחלטה על הקמת היישוב "רמת טראמפ" ברמת הגולן - 0404
אושרה ההחלטה על הקמת היישוב הבית הלבן

אושרה ההחלטה על הקמת היישוב "רמת טראמפ" ברמת הגולן

הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) את ההחלטה על הקמת היישוב רמת טראמפ ברמת הגולן. ממשלת ישראל הטילה על משרד ההתיישבות, באמצעות החטיבה להתיישבות, להקים את גרעין ההתיישבות הראשון של היישוב.

שרת ההתיישבות ציפי חוטובלי אמרה בישיבת הממשלה: "ההחלטה על הקמת היישוב רמת טראמפ היא בשורה גדולה להתיישבות ברמת הגולן. משרד ההתיישבות מתחיל לעבוד למען הכשרת השטח לאכלוס גרעין המשפחות הראשון, שעתיד לגדול ל-300 משפחות".

היישוב רמת טראמפ נקרא על שם נשיאה ה-45 של ארה"ב, דונלד טראמפ, כאות להכרת תודה על תמיכתו בישראל וההחלטה שהוביל להכרה אמריקאית בריבונות ישראל בגולן. ההחלטה היום התקבלה כשלב ב' להצהרת הממשלה מתאריך 16.6.19 בהתאם להנחיית היועמ"ש על שלבי הקמת ישובים חדשים ובעקבות עבודת מטה יחד עם משרד השיכון.

עוד אמרה השרה חוטובלי: "משרד ההתיישבות מוביל את הקמת גרעין ההתיישבות הראשון ביישוב וימשיך לפעול לחיזוק ההתיישבות בכל חלקי ארץ ישראל. האזור אינו ממצה עדיין את הפוטנציאל הטמון בשטח מבחינת היקף האוכלוסייה. הרחבת ההתיישבות בגולן היא בשורה לחבל ארץ חשוב ופורח, שהשורשים ההיסטוריים בו מגיעים עד לימי החשמונאים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]