בהנחיית השר אוחנה: שוטרים ילמדו לזהות בעלי מוגבלויות - 0404
בהנחיית השר אוחנה: שוטרים ילמדו לזהות בעלי מוגבלויות עדינה ולמן, דוברות הכנסת

בהנחיית השר אוחנה: שוטרים ילמדו לזהות בעלי מוגבלויות

השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, ערך היום (ראשון) דיון בנושא התמודדותה של משטרת ישראל עם אירועים הכוללים אנשים בעלי מוגבלויות. הדיון נערך בהשתתפות מנכ"ל המשרד, ניצב (בדימוס) משה (צ'יקו) אדרי, מ"מ המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, בכירים במשטרה ונציגים ממשרדי הבט"פ, הבריאות, הרווחה, המשפטים ונציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

במהלך הדיון סקרה המשטרה נתונים, נהלים ועדכונים רלוונטיים בהכשרת השוטרות והשוטרים אשר הוכנסו לשימוש וכאלו העתידים להיכנס, מתוך הבנה כי יש להתאים את אופן הטיפול במפגש שבין שוטרות ושוטרים לאנשים בעלי מוגבלות. בתום הדיון הוסכם כי יש להוסיף יחידת לימוד לכלל השוטרים בנושא סימני זיהוי ולהגביר את ההדרכות בכלל הקורסים במשטרת ישראל בנושא מפגש עם בעלי מוגבלויות בכלל מגזרי השיטור, סיור ומג"ב.

מערכי השיעור הקיימים והעתידיים, יועברו להתייחסותם של אנשי המקצוע במשרדי הבריאות והרווחה, כחלק ממהלך לחיזוק הממשק בין המשרדים לבין המשטרה. כמו כן, תישקל האפשרות להפיץ קול קורא לבניית מערכי השיעורים הרלוונטיים.

השר אוחנה: "מתוך אלפי ואולי עשרות אלפי אינטראקציות יומיות בין שוטרים לאזרחים, רוב מוחלט ומכריע מסתיים באופן חיובי המגשים את מטרות המשטרה. מטרת הדיון הזה הייתה לעסוק במיעוט המקרים, ובאופן ספציפי למפגשים שבין שוטר לאדם בעל מוגבלות, כדי לשפר את יכולת הזיהוי והפעולה של משטרת ישראל, ולהעמיק את ההבנה של השוטר בנושא זה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]