ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה - פיקוח אלקטרוני למיגור האלימות במשפחה - 0404
ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה – פיקוח אלקטרוני למיגור האלימות במשפחה wisegeek

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה – פיקוח אלקטרוני למיגור האלימות במשפחה

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום את הצעת החוק של סגנית יו"ר הכנסת, חברת הכנסת קרן ברק. 

על ידי הפיקוח האלקטרוני, ניתן יהיה לפקח על מי שניתן כנגדו צו ההגנה שהוא אכן הוא עומד בתנאי הצו, ולפעול כנגד אלו שמפרים את הצו, בצורת התרעה אלקטרונית ללא הצורך בפניה הגשת תלונה פיזית במשטרה. מה שיעניק לאותן משפחות שחוות אלימות, חופש לנוע במרחב הציבורי בבטחה וללא החרדה התמידית שמלווה אותם באופן קבוע.

ע״פ הצעת החוק, יצטרכו הגורמים שנגדם הוגש צו ההגנה לשאת על גופם צימוד אלקטרוני אשר יתריע לקורבן ולמשטרת ישראל אם המרחק הקבוע מופר. בכך, ניתן יהיה לייצר הרתעה אמתית, להבטיח את קיום פסיקת בתי המשפט ולצמצם את הפגיעות בגוף ובנפש של נשים וילדים רבים בישראל.

יוזמת החוק, ח"כ קרן ברק: "היום עשינו צעד משמעותי נוסף, מתוך סט חוקים רחב, למיגור האלימות כנגד נשים בחברה הישראלית. דווקא ביום קשה זה, שבו קיפחה אישה נוספת את חייה, על פי החשדות על ידי בעלה, הצלחנו להדליק את לפיד התקווה מחדש. החלטת ועדת השרים לאשר את הצעתי, לפיקוח אלקטרוני כנגד התוקפים, ולאפשר לאותן נשים וילדים להמשיך בשגרת חייהם ללא החשש המתמיד מפני התוקפים, מראה כי נושא זה נמצא בראש סדר העדיפויות של הממשלה. אני גאה להיות חלק מממשלה הנלחמת על ביטחון חייהן של הנשים בישראל. אמשיך להיאבק ולהילחם למען חברה בטוחה יותר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]