הושגה שליטה על האש סמוך ליישוב אלפי מנשה - 0404
צילום: דוברות כבאות והצלה

הושגה שליטה על האש סמוך ליישוב אלפי מנשה

על רקע המשך גל הצתות ברחבי ארצנו ש"פורצות" במפתיע באופן שיטתית, שריפה נוספת פרצה היום (ראשון) סמוך ליישוב אלפי מנשה. אחד עשר צוותי כיבוי פעלו במקום בניסיון להשיג שליטה באש יחד עם ארבעה מטוסים של טייסת הכיבוי "אלעד".

לאחר שעות של מאמצי כיבוי הצליחו  לוחמי האש ומתנדבים מתחנה אזורית שומרון, בסיוע צוותי כיבוי ממחוז מרכז להשיג שליטה על השריפה.

רב רשף אבישי שפיר מפקד תחנה אזורית שומרון: "מדובר בשריפה שהתקדמה משתי גבעות צפונית ודרומית ליישוב אלפי מנשה.
בגלל מטען האש והמבנה הטופוגרפי המקשה על עבודת רכבי כיבוי בעומק השטח הוזנקו ארבעה מטוסים מטייסת "אלעד" שביצעו הטלה של חומר מעכב בעירה.

לוחמי האש ומתנדבים ביצעו חיץ בין בתי היישוב לשריפה ובכך מנעו את דילוג האש את תוך היישוב. האש נבלמה על קו הבתים! מסוק משטרתי שהופנה לסייע לנו סיפק תמונת "חוזי" לצורך הערכת מצב וקבלת החלטות. לשמחתי סיימנו את האירוע ללא נפגעים בנפש, או ברכוש בתוך היישוב"

דוברות כבאות והצלה

שריפה נוספת מתפשטת בחסות הרוחות על יד היישוב מעלה אפריים. חמשה צוותי כיבוי אזורית שומרון פועלים לכיבוי שריפה מדובר בשריפת קוצים גדולה בין היישוב מעלה אפריים לאיזור התעשייה.

נכון לעכשיו אין סכנה לבתים. מדוברות כבאות והצלה יו"ש נמסר כי אין שליטה באירוע בשלב זה. (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]