יו"ר הכנסת הודיע: סמי בקלש ימונה למנכ"ל הכנסת הבא - 0404
יו

יו"ר הכנסת הודיע: סמי בקלש ימונה למנכ"ל הכנסת הבא

יו״ר הכנסת יריב לוין הודיע כי בכוונתו למנות את מר סמי בקלש למנכ״ל הכנסת, בכפוף לאישור המינוי בוועדת הכספים של הכנסת.

מר סמי בקלש, בן 60, נשוי לסמדר ואב לשלושה, נולד באורגוואי, ובעל ניסיון ניהולי ארוך שנים בשורה ארוכה של גופים גדולים במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי.

בין היתר, כיהן בקלש כסמנכ״ל הכספים של המועצה להסדר ההימורים בספורט, כסמנכ״ל הכספים של תשלובת הארגז בע״מ, כמנכ״ל מפעלי פרג בע״מ וכמנכ״ל קבוצת שלהב אחזקות בע״מ.

בנוסף, כיהן בקלש בשורה ארוכה של דירקטוריונים בחברות ובעמותות ובהן יו״ר בחברת איילון פיננסים מקבוצת איילון ביטוח, דירקטור בחברת סלקום, דירקטור בקרן השתלמות יהב רופאים, דירקטור בחברה הממשלתית חמ״ת ויו״ר דירקטריון קלע- קרן השתלמות, ועוד.

בקלש אף כיהן בשורת תפקידים בגופים ציבוריים ובהם חבר מועצת הנפט במשרד האנרגיה, נציג ציבור בוועדות בבית המשפט המחוזי ת״א ובבית משפט השלום ונציג ציבור בעיריית רעננה.

בעשר השנים האחרונות עמד בקלש גם בראש חברת ״בקלש יעוץ והשקעות״ העוסקת בייעוץ ובשיפור תהליכי ניהול ממשל תאגידי. בקלש נתן ייעוץ לראשי ועדים גדולים, היה שותף בכתיבת הסכמים קיבוציים חדשניים וייעץ לראשי מועצות מקומיות בניהול ותיקון תהליכים.

סמי בקלש הינו רואה חשבון מוסמך בעל תואר ראשון (BA) בחשבונאות וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב, ובעל תואר ראשון (BA) במנהל עסקים-מימון מאוניברסיטת בר אילן.
בנוסף מרצה בקלש בקורס דירקטורים בנושא ניהול תקין של עמותות ובנושא שוק ההון וממשל תאגידי.

יו״ר הכנסת ח״כ יריב לוין: ״אני מבקש להודות למנכ״ל היוצא, מר אלברט סחרוביץ׳, על האופן המקצועי בו ניהל את הכנסת ועל הישגים יוצאי דופן אשר תרמו תרומה חשובה לעבודת הכנסת ולשקיפות פעולתה. עשייתו של אלברט הבטיחה את תפקודה הרציף של הכנסת במהלך תקופת כהונתה, ועבודת התכנון המקיפה שיזם במהלך כהונתו, תשפיע באופן משמעותי גם על עתיד העבודה בכנסת. אני מאחל לאלברט הצלחה בהמשך דרכו ומשוכנע כי יגיע להישגים רבים בכל תפקיד אשר ימלא.

מר סמי בקלש מביא עימו ניסיון ניהולי רב מימדים הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי. סמי הוא איש עשיה אשר מביא איתו ידע עצום בניהול כוח אדם ובניהול תקציבים, לצד היכרות מעמיקה עם אופן עבודת המגזר הציבורי. אני מלא הערכה ותודה לסמי על שהסכים להתפנות מעיסוקיו הרבים ולהיענות לאתגר הגדול הכרוך בניהול הכנסת, ואני משוכנע שיכולותיו וניסיונו העשיר יתרמו תרומה גדולה לעבודת הכנסת״.

מנכ"ל הכנסת היוצא, אלברט סחרוביץ: ״לאחר קדנציה גדושה בת ארבע שנים, תחת שלושה יושבי-ראש כנסת, אני מסיים את פרק שליחותי הציבורית כמנכ"ל הכנסת בתחושות של גאווה וסיפוק גדולים נוכח שורת התהליכים וההישגים שביוזמתם ובהובלתם הייתי שותף.
הגברת נגישותה של הכנסת לכלל באי הבית והנגשתה לציבור הרחב, מהפיכת השקיפות אשר מוחלת כיום על כל פינה במשכן, במליאה ובוועדות וכן מיצובה של הכנסת כגורם מוביל בזירת הפרלמנטים בעולם – הנם חלק קטן מהתהליכים העמוקים אשר זיכו את הכנסת בפרסים ציבוריים ולהכרה בינלאומית בתקופת כהונתי ועל כך גאוותי.

לצד הישגים אלו ועמידה באתגרים היומיומיים והמידיים של ניהול הכנסת במציאות משברית בעידן הקורונה; הפיכתו של הבניין לידידותי לסביבה בהובלת פרויקט "כנסת ירוקה" וכן הובלת תכנונה והפקדתה של תכנית המתאר "כנסת 2040" – מהווים אתגרים עצומים אותם זרענו בעמל רב ואת פירותיהם הציבוריים תקצור הכנסת בטווח הארוך.

בהזדמנות זו ברצוני להודות ליו"ר הכנסת לשעבר, יולי אדלשטיין, על האמון, הגיבוי ועל הזכות הגדולה לשרת את הציבור תוך הטבעת חותם של ממש על חייה הדמוקרטיים של ישראל בהווה ובעתיד; לשותפיי לדרך ולהישגים – עובדי הכנסת שהם מהמיומנים ומהמסורים שיש בשירות הציבורי, ולאחל לידידי, יו"ר הכנסת- יריב לוין ולמנכ"ל הכנסת הנכנס מר סמי בקלש הצלחה גדולה במימוש יעדיהם לטובת הדמוקרטיה הישראלית וביסוס מעמדה של כנסת ישראל״.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]