ח"כ אופיר כץ בהצעת חוק שתסייע למבוטחים המוחלשים: "ייעשה צדק עם החלש" - 0404
ח דוברות חה"כ כץ

ח"כ אופיר כץ בהצעת חוק שתסייע למבוטחים המוחלשים: "ייעשה צדק עם החלש"

הצעת החוק לתיקון חוק חוזה הביטוח (הארכת תקופת התיישנות) של חבר הכנסת אופיר כץ, תעלה מחר (ראשון) לוועדת השרים לחקיקה.

זמן ההתיישנות הקבוע בחוק הוא שבע שנים ברוב התחומים. חוק חוזה הביטוח קובע תקופת התיישנות בת 3 שנים בלבד במקרה של נכות או מחלה, החל מהרגע שקמה למבוטח הזכות לתבוע את תגמולי הביטוח. קביעת תקופה התיישנות מקוצרת פוגעת באופן קשה במבוטחים ובמיוחד במוחלשים שבהם. המציאות מלמדת כי אוכלוסיות אלו מתקשות באופן מיוחד בבירור זכויותיהן ובמיצוין, ולכן נפגעות יותר.

לכן מוצע בהצעת החוק להאריך את תקופת ההתיישנות ל-7 שנים, ולחייב את תאגידי הביטוח להתריע בפני המבוטח פעמיים טרם תום תקופת הזכאות לתביעה.

מגיש הצעת החוק, חבר הכנסת אופיר כץ: "מטרת הצעת החוק הינה לסייע למבוטחים המוחלשים, אשר משלמים שנים ארוכות לתאגידי הביטוח ובשעת צרתם הקשה ביותר לא מקבלים מענה בשל חוסר ידע לגבי מימוש זכויותיהם. למרות תביעתם הצודקת האוכלוסיות הללו נאלצות להתמודד עם חיים של מחסור.

הצעת החוק שלי באה למגר את התופעה הזו, תאריך את תקופת ההתיישנות ל-7 שנים כמו ברוב התחומים בחוק ותחייב את חברות הביטוח להתריע בפני המבוטחים, טרם סיום התקופה שבה הם יכולים להגיש את התביעה. אמשיך לפעול על מנת לוודא שהחוק הזה יעבור והצדק עם החלש ייעשה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]