אזרח יזם ונבחר ציבור פעל | ח״כ מאי גולן תביא לכנסת הצעת חוק ״חסינות חיילים״ - 0404
צילום: 0404

אזרח יזם ונבחר ציבור פעל | ח״כ מאי גולן תביא לכנסת הצעת חוק ״חסינות חיילים״

חוק ״חסינות חיילים״ הבא להגן על חיילי צה״ל המבצעים פעולות במהלך פעילות מבצעית וימנע העמדתם לדין, יובא כהצעת חוק לכנסת ע״י ח״כ מאי גולן.

אמש, במהלך התכנית ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20, הציג בועז גולן סרטון מצולם ששלח לתכנית עו״ד אייל פלטק, שיזם את הצעת החוק ובעת הדיון בחוק באולפן, תוך שגולן מציג שאף חבר כנסת לא עשה דבר בעניין, למרות שפלטק הביא את הצעת החוק לידיעתם כבר לפני כשלוש שנים, שלחה ח״כ מאי גולן מסרון לבועז גולן והודיעה כי תפגש מיידית עם עו״ד פלטק ותביא את הצעת החוק לדיון.

ח״כ מאי גולן: ״זו הצעת חוק סופר חשובה. אפגש מיידית עם עו״ד אייל פלטק, אלמד את פרטי ההצעה ואביא אותה לכנסת, למען שמירה על חיילינו היקרים, ששומרים על כולנו מסביב לשעון. זו חובתי כנבחר ציבור״.

בועז גולן: ״שמח שהמהלך מתקדם. אייל פלטק עבד רבות על הצעת החוק. מדובר בחוק סופר חשוב. מאוד לא הגיוני שצריך חוק כדי להגן על חיילינו, אבל זה המצב הנתון בישראל. החוק הזה ישמור על חיילי צה״ל באופן אוטומטי. חייל יבצע משימה וגם אם טעה או לטענת אחרים טעה, הוא לא יעלה מיידית על המוקד וייפול לידיים ולפה הטורף של המערכת המשפטית, אלא יקבל חסינות מיידית ויתמודד עם העניין במסגרת הצבא״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]