עו״ד פלטק הגיש תביעה נגד ״שחיתות מנהלתית״ לאחר שמכרז במוסד לבטיחות שונה כדי להתאימו לכאורה למועמד - 0404
עו״ד פלטק הגיש תביעה נגד ״שחיתות מנהלתית״ לאחר שמכרז במוסד לבטיחות שונה כדי להתאימו לכאורה למועמד 0404

עו״ד פלטק הגיש תביעה נגד ״שחיתות מנהלתית״ לאחר שמכרז במוסד לבטיחות שונה כדי להתאימו לכאורה למועמד

תביעה הוגשה לבית המשפט לאחר שבמוסד לביטוח לאומי שינוי תנאי מכרז, לכאורה כדי להתאימו למועמד מסוים.
 
לאחרונה פורסם מכרז לתפקיד: "מנכ"ל המוסד לבטיחות וגיהות", מוסד ממשלתי שאמור להוביל את ענף הבטיחות ומניעת תאונות עבודה בישראל ולפעול על פי "חוק ארגון הפיקוח על העבודה, תשי"ד – 1954",  מוסד ממשלתי ששר העבודה אחראי עליו ועל פעולותיו. 
 
לאחר מספר ימים מפרסום המכרז ומסיבותיו שלו, שינה המוסד לבטיחות את המכרז למכרז פנימי לעובדי המוסד לבטיחות בלבד.
 
עו"ד אייל פלטק שראה בשינוי זה של המכרז לאיתור מנכ"ל למכרז פנימי לעובדי המוסד לבטיחות בלבד, אופן התנהלות לא ראוי ועדות למינהל לא תקין של רשות מינהלתית, הגיש תביעה נגד המוסד לבטיחות בדרישה לפתוח את המכרז לכלל הציבור ולכל אדם הרואה עצמו בעל ניסיון וידע לתפקיד משמעותי שכזה. 
 
גורמים בכירים מאד ומובילים בענף הבטיחות בישראל, מסרו כי הגיע הזמן לניקוי "אורוות" וטיפול "שורש" בכשלים מערכתיים מתמשכים במשך שנים ארוכות וכי תביעה זו  מוצדקת מכל בחינה – מקצועית,  ציבורית, ערכית, חינוכית ומשפטית. עוד נמסר כי תביעה זו של עו"ד אייל פלטק, אל מול המוסד לבטיחות וגיהות, תתחיל לעשות סדר בענף הבטיחות בארץ, תיגרום לניעור וזעזוע חיובי, קל וחומר בענף בו שיעור הנפגעים ותאונות העבודה רק הולך ועולה משנה לשנה.
 
פלטק: ״בתקופה זו בה מספר תאונות העבודה ונפגעי תאונות העבודה, מגיע למספרים שאי אפשר להשלים איתם, יש לעשות הכל כדי שבראש מערכות הבטיחות ישבו אנשים מקצועיים שהבטיחות מהווה "נר לרגליהם" והאינטרסים שונים ומינויים פוליטיים אינם מהווים שיקול באיוש המשרות״.
 
עו"ד דוד דנינו שמייצג את עו"ד אייל פלטק בתביעה זו, מסר בתגובה כי, ״תביעה זו הינה תביעה שאין מוצדקת ממנה למען מינהל תקין, חובת שקיפות, הגברת אמון הציבור במערכת  השלטונית ובעיקר למען ענף הבטיחות ומניעת תאונות עבודה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]