הממשלה אישרה קיום אירועים באולמות של עד 250 בני אדם - 0404
הממשלה אישרה קיום אירועים באולמות של עד 250 בני אדם משה אמויאל

הממשלה אישרה קיום אירועים באולמות של עד 250 בני אדם

הממשלה אישרה במשאל טלפוני הארכה ותיקון לתקנות שעת חירום. בהודעה משותפת של משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות נמסר כי החל מיום ראשון הקרוב יתאפשר לקיים באולמות אירועים חתונות או אירועים לציון טקס דתי, ובכלל זה בת ובר מצווה ואירוע לציון הולדת בת או בן. מספר המשתתפים באירועים אלו באולמות האירועים לא יעלה על יחס של אדם לכל 2 מטרים רבועים ולא יותר מ- 250 אנשים, למעט עובדי האולם.

בנוסף לכך, נקבע כי על מפעיל האולם לדרוש מיוזם האירוע להעמיד לרשותו רשימה טלפונית של הנוכחים באירוע, ולשמור רשימה זו למשך 20 ימים ממועד האירוע. בהתאם לקביעת רופא מחוזי או ראש השירות לבריאות הציבור כי אחד העובדים או המשתתפים ששהו באירוע נדבק בנגיף הקורונה, יהיו רשאים גורמים אלה לדרוש את רשימת המשתתפים לשם ביצוע חקירה אפדימיולוגית וקטיעת שרשרת ההדבקה.

אירועים אחרים שאינם בגדר חתונה או אירוע לציון טקס דתי, יתקיימו בכללים שכבר נקבעו בעבר, לפיהם האירוע יתקיים בשטח פתוח במקום המקיים אירועים לציבור, ומספר המשתתפים לא יעלה על המותר בהתאם לאיסור התקהלות – 50 אנשים נכון להיום.

הפרת החובה של מפעיל אולם בקיום כללי ההפעלה תהווה עבירה פלילית.

במסגרת תיקון זה הוחלט עוד להאריך את תוקפן של התקנות לשעת חירום עד ליום א' 21.6.2020, שלושה חודשים מיום התקנתן במקור. במקביל לתיקון הנדון, הוכנה טיוטת חוק להארכת תוקפן של תקנות שעת החירום ב- 45 ימים נוספים.

שר הבריאות, יולי אדלשטיין: "‏שמח לבשר ל-25 אלף זוגות שאישרנו בממשלה כעת את פתיחת האולמות וגני האירועים החל מיום ראשון הקרוב, בהגבלה של עד 250 איש. גם באירועים משמחים – הקפידו על הנחיות משרד הבריאות: עטיית מסכות, היגיינה וריחוק של שני מטר. בלי זה לצערי פתיחת המשק לא תוכל להאריך ימים.

שבת שלום והרבה שמחות". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]